Aktualnosci
EKO SUKCES PDF Drukuj Email
Read more

17 maja 2014 r. drużyna „Eko-Bartki”, składająca się z uczniów klasy VI: Natalii Jasiak, Pauliny Przystańskiej, Konrada Antczaka, Igora Łakomego i Jakuba Ruszkowskiego pod opieką Elżbiety Linki, wzięła udział w XVI Rajdzie Ekologiczno-Przyrodniczym „Ekoolompiada Orli Staw 2014”.

Ekoolimpiada miała charakter zawodów zręcznościowo – ekologicznych w 10 konkurencjach, uczących właściwego postępowania z odpadami. Rywalizowało w niej ok. 30 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów. Poza tym odbył  się konkurs „Coś
z niczego” polegający na zaprezentowaniu wcześniej przygotowanego przedmiotu lub urządzenia z odpadów domowych. Po zakończeniu części konkursowej uczestnicy rajdu obejrzeli przedstawienie Teatru Pozytywka z Krakowa pt. „Wielkie psotki małej Dorotki”. Ostatnim punktem programu było podsumowanie rajdu, w czasie którego okazało się,
że nasza drużyna w kategorii szkół podstawowych w Ekoolompiadzie zajęła I miejsce
i odebrała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe – piłki. Zbierając punkty w czasie startów w 10 konkurencjach wszyscy członkowie drużyny „Eko-Bartki” starali się jak najlepiej wykonać zadania z odpadami, lecz nie spodziewali się takiego sukcesu w całych zawodach. Toteż zwycięstwo bardzo nas zaskoczyło, ale i ogromnie ucieszyło.

                                                                                                                                         E.L.


Więcej…
 
DZIEŃ PATRONA PDF Drukuj Email
Read more
W tym roku Dzień Patrona w naszej szkole (8 maja) miał formę zajęć warsztatowych. Nie zmienia to faktu, że uczniów w ten szczególny dzień obowiązywał odświętny strój
i uroczystość rozpoczęto krótkim apelem. Flagi państwowe oraz lotnictwa polskiego,
a także gazetka poświęcona postaci płk. pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego podkreślały powagę uroczystości. Na początku odśpiewano hymn państwowy w asyście pocztu flagowego. Następnie Beata Ryśkiewicz – Dyrektor Szkoły przypomniała najważniejsze fakty i dokonania lotnicze naszego patrona. Następnie odbyły się zajęcia tematycznie związane z postacią patrona. Uczniowie przygotowywali: plakaty, krzyżówki, quiz, prace plastyczne, konkursy.
R.G.
 

Więcej…
 
"Witaj Maj! 3 Maj!" PDF Drukuj Email
Read more

Dnia 30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy 223 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV i VI wraz z nauczycielem historii przygotowali uroczysty apel pod hasłem: „Witaj Maj! 3 Maj!”, w którym przybliżono wszystkim uczniom trudną drogę uchwalenia i obrony konstytucji. Wystąpienie uświetniły pieśni patriotyczne, które wraz
z dziećmi przygotował nauczyciel muzyki. Na uroczystym apelu nie zabrakło elementów podkreślających jego patriotyczny charakter, tj. hymnu państwowego, pocztu flagowego
i biało – czerwonej dekoracji.


M. J.   
Więcej…
 
CHOROBY WEKTOROWE PDF Drukuj Email
Read more

Po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI przygotowali gazetki informujące o wyżej wymienionych chorobach. Dzieci

z młodszych klas wykonały prace plastyczne pod hasłem „Stop kleszczu”. Gazetki oraz plakaty zostały wystawione na korytarzach szkolnych. Pogadanki na temat zagrożeń chorobami wektorowymi wygłosiła higienistka szkolna p. U. Augustyniak oraz doktor

J. Król.


A. Dz.


Więcej…
 
Gminny Konkurs Czytelniczy „Wybieramy mistrza pięknego czytania” PDF Drukuj Email

10 kwietnia p. Elżbieta Kalinowska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej
w Kowalach Pańskich zorganizowała w/w konkurs, w którym wzięli udział przedstawiciele  klas
czwartych wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Kawęczyn. Uczniowie czytali jeden tekst prozatorski i jeden wiersz Wandy Chotomskiej. Uczestnicy  prezentowali bardzo wysoki

i wyrównany poziom. Wybór najlepszego nie był łatwy. Większością głosów jury tytuł Mistrza Pięknego Czytania przyznało uczniowi naszej szkoły Jakubowi Morusińskiemu. Brawa dla Kuby! W tym konkursie to już kolejny laureat szkoły w Skarżynie.


 
III Konferencja Szkół Promujących Zdrowie PDF Drukuj Email
Read more

9 kwietnia  troje uczniów z klasy VI  wraz z opiekunami reprezentowało nas na III Konferencji Szkół Promujących Zdrowie z powiatu tureckiego, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Unicef w Turku. Konferencja miała w dużej części sportowy charakter. Uczestniczyliśmy we wspólnym aerobiku i biegu oraz ćwiczeniach sportowych. Po części oficjalnej wysłuchaliśmy prelekcji doktora Andrzeja Kręgla na temat zagrożenia otyłością u dzieci. Następnie obejrzeliśmy doskonały spektakl uczniów „piątki” pt. „Hamburger  i spółka przed sądem”. W trakcie spotkania gości podejmowano pysznymi zdrowymi daniami. Uczniowie wzięli udział w ścieżce zdrowia na sali gimnastycznej  oraz przygotowywali smaczne i zdrowe szkolne przekąski. Dorośli w tym czasie wymieniali się doświadczeniami podczas debaty „Rola szkoły w profilaktyce otyłości u dzieci”.

                                                                                                                         B.G.  B.R.

Więcej…
 
„POMÓŻMY BIEDNYM I GŁODNYM” PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem w kwietniu przeprowadzono w naszej szkole zbiórkę żywności

z przeznaczeniem na świąteczny stół dla najuboższych osób i rodzin w naszym regionie. Koordynatorem akcji była p. R. Goślińska, która poprzez wychowawców przekazała dzieciom ulotki informacyjne dotyczące formy udzielonej pomocy. Uczniowie ofiarowali różnorodne produkty spożywcze o łącznej wadze 21kg.                                              

R. G.
 
Kolejna przygoda z TEATREM PDF Drukuj Email
Read more

Dnia 14 marca szkolny zespół teatralny ,,Łabędzie” wystąpił w 36. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej.

Zespół w składzie: Weronika Osicka, Nikola Walasz, Konrada Antczak, Julita Kaczmarek, Amanda Dzikowska, Natalia Jasiak, Wiktoria Staniewska, zaprezentował swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu  zatytułowanym  ,,Włóczęga i bajka”.

Występ uczniów oceniała komisja artystyczna w składzie: Paweł Pawlik – reżyser teatru dzieci i młodzieży, Paulina Pachulska - instruktorka ds. teatru  w CKiS w Koninie, Krystian Weber – instruktor ds. muzyki z CKiS.

Prezentacja szkolnego zespołu była ciekawym i pouczającym doświadczeniem, które wzbogaciło teatralny dorobek naszych uczniów. Dzieci wzięły również udział w warsztatach  teatralnych. Instruktorkami przedstawienia były panie: Angelika Dzikowska i Milena Mąka.

Więcej…
 
DLA NASZYCH BABĆ I DZIADZIUSIÓW PDF Drukuj Email
Read more

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadziusia. W przygotowanie uroczystości zaangażowani są wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Tak również było i w tym roku. 22 stycznia 2o14 roku, uczniowie klas I-VI oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, przedstawiły piękną część artystyczną dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów oraz pensjonariuszy DPS-u w Liskowie.  Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i tańczyły. Dodatkową atrakcją były własnoręcznie wykonane przez uczniów upominki ze słodką niespodzianką, której sponsorem była Rada Rodziców. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a wszyscy nauczyciele zgodnie orzekli, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami sztuki dziecięcej. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

                                                                                              M.M.
Więcej…
 
Szkolny Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas III – IV i V – VI odbył się w grudniu 2013r.

Do konkursu przystąpiło po jednym reprezentancie z każdej klasy danej grupy wiekowej, czyli razem czworo uczniów. W konkursie wzięli udział: z klasy III Filip Kalinowski; z klasy IV – Julia Adamczyk; z  klasy V – Patrycja Konciak; z klasy VI – Wiktoria Staniewska.

Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ortograficznego dostosowanego stopniem trudności do umiejętności dzieci każdej grupy wiekowej. Nad przebiegiem konkursu czuwała Angelika Dzikowska - nauczyciel języka polskiego, która sprawdzała również prace uczniów.

R. G.


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL