Aktualnosci
Halloween 2015 PDF Drukuj Email
Read more
W piątek 30 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarżynie obchodzili „Szkolne Halloween” pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Magdaleny Czerniak. Halloween najhuczniej jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii

i Wielkiej Brytanii. Celem imprezy było poznanie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych
w których święto to jest obchodzone co roku 31 października.

W tym dniu dzieci przebrały się za duchy, upiory, wiedzmy, zombie, wampiry itp.
Oprócz wielu niesamowitych i pomysłowych kostiumów, które zaprezentowano tego dnia, uczniowie przygotowali gazetki tematyczne, wystrój sali, przynieśli wydrążone dynie, słynny symbol zwany Jack-o-lantern i przygotowali wiele ciekawych i zabawnych konkursów halloweenowych: chwytanie jabłek zębami, balony z zadaniem, kalambury, mumia, soczek smoczek, rzut duchem, zabawy rysunkowe czy poszukiwacze skarbów.
Halloween znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu świąt, których nie można przegapić.
Dziś zwyczaj ten wiąże się przede wszystkim z dobrą zabawą, konkursami i prześciganiem się w pomysłowości. Recepta na udane Halloween jest jedna: dobre zabawy i pomysły na wieczór strachów.

Więcej…
 
UROCZYSTE ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO PDF Drukuj Email
Read more
Pierwszego września wypoczęci i radośni uczniowie oraz troszeczkę przestraszone przedszkolaki wyczekiwały pierwszego dzwonka. Uroczystość rozpoczęto zgłoszeniem dyrektorowi szkoły – p. Beacie Ryśkiewicz przez uczennicę klasy IV gotowości uczniów Szkoły Podstawowej w Skarżynie do apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016. Zgodnie z ceremoniałem szkoły wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor szkoły powitała wszystkich przybyłych na uroczystość: gości, rodziców, uczniów, a w szczególności dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego. Dyrektor szkoły przedstawiła grono pedagogiczne, wychowawców klas, omówiła bieżące sprawy szkoły. Odczytane zostały pisma minister oświaty i wielkopolskiej kurator oświaty.
W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz lokalnych p. Jerzy Jacek i Halina Górska, którzy życzyli pani dyrektor, nauczycielom i uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie i przedszkolaki rozeszli się do klas na spotkania
z wychowawcami.
R.G.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Read more
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26.06.2015r. w Szkole Podstawowej w Skarżynie nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego. Jak corocznie uczniowie uczestniczyli we Mszy świętej o godzinie 9.30. Gotowość uczniów do uroczystego zakończenia roku zgłosiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amanda Dzikowska. Apel rozpoczął się o godz. 1045 wejściem pocztu flagowego oraz odśpiewaniu hymnu narodowego.
Dyrektor szkoły p. Maria Antoszczyk przywitała przedstawicieli władz gminnych: wójta
p. J. Nowaka i zastępcę przewodniczącego Rady Gminy p. P. Geblera oraz ks. Piotra Bamberskiego, radne Gminy Kawęczyn: p. Beatę Goślińską i p. Halinę Górską, przedstawicieli zarządu OSP w Skarżynie, przedstawicieli zarządu Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych oraz nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie przedstawiła wydarzenia szkolne oraz osiągnięcia uczniów w ciągu roku szkolnego.
Wójt p. Jan Nowak podziękował za zaproszenie oraz wręczył nagrodę pieniężną i dyplom dla absolwentki klasy VI Patrycji Konciak za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.
W/w nagroda została ufundowana po raz kolejny ze środków urzędu gminy.
Dyrektor z pomocą wychowawców wręczyła nagrody książkowe, świadectwa
z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Wręczona została nagroda książkowa ufundowana przez doktora J. Króla oraz nagroda pieniężna gdzie fundatorką była radna sejmiku województwa wielkopolskiego p. Anna Majda.
Maria Antoszczyk w związku z kończącym się okresem pełnienia funkcji dyrektora przedstawiła od początku dzieje swojego dorobku zawodowego. Po czym otrzymała liczne bukiety kwiatów z podziękowaniem za wykonywaną pracę.
Na zakończenie dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wesołych
i bezpiecznych wakacji oraz zaprosiła wszystkich do pamiątkowego zdjęcia.

 A.Dz.

Więcej…
 
V Gminny Rajd Ekologiczny PDF Drukuj Email

 

Read more


V Gminny Rajd Ekologiczny „Młodzianów – Skarżyn 2015”

30 maja 2015 r.

Już po raz piąty młodzi wędrowcy ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy wyruszyli na szlak pieszego rajdu organizowanego przez Gminne Centrum Edukacji Ekologicznej, znajdujące się w Szkole Podstawowej im. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie. Początek wędrówki miał miejsce na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy
w Młodzianowie, gdzie spotkali się członkowie drużyn rajdowych z opiekunami.
Były to drużyny: „Zieloni” z Kawęczyna, „Eko – Asy” i „Leśne Ludki” z Tokar, „Pompa –Team” i „Eko – Ludki” z Kowali Pańskich oraz „Eko – Giganci” i „Eko – Czadersi” ze Skarżyna. Trasa rajdu biegła malowniczymi leśnymi drogami w kierunku Skarżyna. Ze względu na to, że znajdowaliśmy się na terenie byłego wiejskiego getta działającego tu w latach 1941- 42, na trasie rajdu odwiedziliśmy miejsce pamięci, którym jest tablica umieszczona w lesie, gdzie znajdował się cmentarz żydowski w czasie funkcjonowania getta. Po przyjściu na metę – boisko Szkoły Podstawowej w Skarżynie – uczestnicy rajdu wzięli udział
w konkursach sprawnościowych z różnymi odpadami w roli głównej, przeprowadzonych
w formie stacji zadaniowych. Po wspólnych zabawach integracyjnych nastąpiło podsumowanie rajdu i wręczenie nagród i podziękowań.
E. L.

Więcej…
 
8 MAJA 2015 - V JUBILEUSZOWY DZIEŃ PATRONA PDF Drukuj Email
Read more

 

 

8 MAJA 2015  - V JUBILEUSZOWY DZIEŃ PATRONA

Z zaproszenia na uroczystość skorzystali: przedstawiciele władz samorządowych w osobach – p. B. Macudzińskiej – sekretarza Gminy Kawęczyn, p. G. Dzikowskiego – wiceprzewodniczącego Rady Gminy Kawęczyn, p. H. Górskiej i p. B. Goślińskiej – radnych gminy, p. A. Biegańskiej, p. E. Kałużnej, p. E. Wojtczak i p. D. Młynarskiej - dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy, p. Alfreda Rajczyka – dyrektora TSSEP
w Turku, p. E. Tobijasa - sołtysa wsi Skarżyn, p. B. Tobijas – Prezesa Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych, p. K. Rygas – skarbnika Stowarzyszenia, przedstawicieli OSP w Skarżynie - prezesa Jana Adamczyka oraz Józefa Mikosika,  emerytowanych pracowników szkoły, rodziców i mieszkańców wsi oraz przedstawicieli lokalnych mediów. Wszystkich gości i uczestników powitał nauczyciel Krzysztof Jesionek –  konferansjer tegorocznego święta. Uroczystość zgodnie z ceremoniałem szkoły rozpoczęto podniesieniem na maszt flagi narodowej przez poczet flagowy oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Agnieszką Deszcz złożyli wiązankę biało- czerwonych kwiatów  pod  tablicą pamiątkową Patrona oraz zapalili symboliczne światełko. W tle słychać było pieśń „Lotnik skrzydlaty – władca świata bez granic”.
Więcej…
 
Pierwszy Dzień Wiosny PDF Drukuj Email
Read more
20 marca uczniowie w radosnych nastrojach świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Przepiękne, kolorowe stroje, świadczące o wielkiej pomysłowości oraz odpowiednie rekwizyty – kukła Marzanny, napełniły zachwytem uczniów i nauczycieli. Przeprowadzono konkursy na najciekawszy wiosenny strój. Spośród uczniów klas I – III oraz oddziału przedszkolnego wyłoniono najbardziej oryginalnie przebranych dzieci. Wyróżnieni uczniowie otrzymali słodkie upominki, po czym wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie spalono Marzannę.
R.G.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w Skarżynie PDF Drukuj Email
Read more

W dniu 6 lutego 2015 roku pod hasłem „Babciu, Dziadku kochamy Was” w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci
i Dziadka. Wspomniane święto od wielu już lat na stałe wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych i cieszy się dużą popularnością wśród Seniorów.

W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli wszyscy uczniowie z klas I – VI, dzieci z oddziału przedszkolnego, Pani dyrektor Maria Antoszczyk, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie. Dużą pomocą służyli także rodzice uczniów i dzieci.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni Seniorzy oraz pensjonariusze wraz
z opiekunem z DPS-u w Liskowie. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów grono przybyłych gości z roku na rok powiększa się. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 100 babć
i dziadziusiów.

Uczniowie z klas I – VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawili bogaty program artystyczny w którym nie zabrakło recytacji wiersz i śpiewu piosenek. Występ wywołał wśród zebranych gości radość i wzruszenie. Gromkimi brawami podziękowali oni swoim wnukom za występy.

Po występie uczniów głos zabrała Pani dyrektor Maria Antoszczyk, która w imieniu swoim oraz pracowników życzyła  zebranym gościom dużo zdrowia i radości na każdy nadchodzący dzień. Następnie uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obdarowały swoje babcie oraz dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami. Po części artystycznej zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

 

Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci zarówno dziadków, jak
i dzieci.


Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Read more

               W dniu 19 grudnia 2014 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I wystawili Jasełka dla całej społeczności szkolnej. Na uroczystości obecni byli również rodzice pierwszoklasistów. Mali aktorzy wcielili się w role: Maryi, Józefa, Aniołów, Trzech Króli i pasterzy, którzy czuwali przy żłóbku Jezusa. Scenariusz dopełniły kolędy śpiewane przez uczniów z klas III, IV, V oraz VI. Po występie publiczność nagrodziła dzieci gorącymi oklaskami. Przedstawienie wprowadziło wszystkich z bożonarodzeniowy nastrój.
Na zakończenie przedstawienia uczennica klasy I oraz pani dyrektor złożyły wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Organizatorką przedstawienia była p. Agnieszka Deszcz oraz p. Krzysztof Jesionek.

A. D.

Więcej…
 
Wycieczka do Kruszwicy i Torunia PDF Drukuj Email
Read more

08.11.2014 roku uczniowie naszej szkoły z klas I-VI udali się na wycieczkę do Kruszwicy
i Torunia. Najpierw odwiedziliśmy Kruszwicę. Niebywałą atrakcją był rejs statkiem
po jeziorze Gopło. Następnie zwiedziliśmy Mysią Wieżę, podziwialiśmy panoramę Kruszwicy oraz wysłuchaliśmy interesującej historii o królu Popielu. Prawie wszyscy zakupili tam drobne pamiątki. Później pojechaliśmy do Torunia. Po obiedzie i krótkim spacerze przez miasto udaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika. Tam wszyscy wzięli udział w pieczeniu pierników oraz zapoznali się z historią Torunia. Praktyczne pieczenie poprzedzały kursy czeladnicze. Cała grupa nabyła umiejętności tradycyjnego pieczenia pierników- świadczy
o tym certyfikat wydany przez mistrzów piernikowego rzemiosła. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do szkoły. Opiekunami podczas wycieczki były panie: B. Goślińska, B. Ryśkiewicz, A. Dzikowska. R. Goślińska.


A. Dz.

Więcej…
 
"Tato, mamo - nie pij ! nie pal!" PDF Drukuj Email
XV Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” w Skarżynie

Szkoła w Skarżynie już po raz piętnasty 19.11.2014r. przeprowadziła akcję związaną
z profilaktyką antynikotynową pod hasłem „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” . W tym roku odbył się konkurs plastyczny, do którego przystąpili uczniowie klas I – VI wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Kawęczyn. Celem  akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia  bez nałogów  i uzależnień. Organizacją  konkursu   od lat zajmuje się  p. Renata Goślińska. Prace uczniów oceniało Jury w składzie: p. Alfred Rajczyk – Dyrektor SANEPIDU w Turku, p. Jan Nowak – Wójt Gminy Kawęczyn, p. Jarosław Król – doktor z Ośrodka Zdrowia w Tokarach, p. Lidia Baraniecka  - pracownik ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia SANEPIDU w Turku,  p. Iwona Krajewska – sekretarz Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie. Do konkursu zakwalifikowano 23 prace. Komisja po ocenie prac podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich prac. Fundatorem nagród jest Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie. Uczniowie otrzymali cenne nagrody w postaci ciekawych pozycji książkowych    i pamiątkowe dyplomy. Podziękowania wręczono również nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL