Aktualnosci
Mikołajki PDF Drukuj Email

Read more
 

07.12.2015r. w naszej szkole odbyły się mikołajki. Dzieci wchodząc do szkoły witane były przez Mikołaja, który siedział obok ogromnej zielonej choinki. Po dzwonku wszyscy zebrali się wokół worka św. Mikołaja, który obdarowywał prezentami. Na korytarzy można było również ujrzeć dzieci przebrane w mikołajowe czapki. Wspólne kolędy stworzyły bożonarodzeniowy klimat nadchodzących świąt.

 

Więcej…
 
XVI Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” PDF Drukuj Email
Read more

Szkoła w Skarżynie już po raz szesnasty w dniu 27.11.2015r. przeprowadziła akcję związaną z profilaktyką antynikotynową pod hasłem „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” . W tym roku odbył się konkurs plastyczny, do którego przystąpili uczniowie klas I – VI wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Kawęczyn. Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów i uzależnień. Prace uczniów oceniało Jury w składzie:
p. Jan Nowak – Wójt Gminy Kawęczyn, p. Bogumiła Pleśnierowicz - terapeuta
ds. uzależnień, p. Iwona Krajewska – sekretarz Gminnej Komisji ds. Profilaktyki
i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie, p. Beata Ryśkiewicz – p.o.dyrektor szkoły w Skarżynie. Każda szkoła wytypowała po dwie grupy uczniów do danej kategorii wiekowej. W dniu konkursu uczniowie wykonali osiem prac plastycznych. Komisja po ocenie plakatów podjęła decyzję o nagrodzeniu i przyznaniu miejsc poszczególnym reprezentantom szkół. Poniższe zestawienie prezentuje autorów prac
i przyznane miejsca:


Więcej…
 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Read more

12 listopada rozstrzygnięto dwa konkursy ogłoszone w październiku przez bibliotekę szkolną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Pierwszy
z nich zapraszał uczniów klas I-III do wykonania zakładki do książki. Zadaniem uczestników drugiego konkursu dla uczniów klas IV-VI było wykonanie plakatu promującego bibliotekę szkolną. Spośród wielu zakładek, wykonanych przez uczniów, wyróżniono pięciu ich twórców: Amelię Wosiek z kl. II, Mariettę Matuszewską z kl. II, Mateusza Goślińskiego z kl. II, Anię Góral z kl. II oraz Wanessę Ulmam – również z kl. II. Wyróżniono także dwa plakaty autorstwa Wiktorii Balcerzak i Igora Ptasińskiego z klasy IV. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Wszystkim, którzy wzięli udział w w/w konkursach opiekun biblioteki bardzo dziękuje, gratuluje i zaprasza do kolejnych konkursów.

                                                                                                                                       B.R.


Więcej…
 
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Read more

   28 października 2015r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Skarżynie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o godzinie 900 przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, uczeń – Jakub Morusiński powitał przybyłych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Szczególnie gorąco przywitał  bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny wspierani przez wychowawczynię panią Anetę Jesionek. Swoim występem dzieci ujęły serca wszystkich widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili tę  „ucztę dla oka” oraz gratulowali pani wychowawczyni przygotowania tak pięknej prezentacji.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Ryśkiewicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką- ramion swoich podopiecznych.
 Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez  rodziców, przedstawiciela Urzędu  Gminy panią skarbnik- Edytę Balcerzak, Dyrektora Banku Spółdzielczego w Malanowie pana -Jana Tygielskiego, Prezesa Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych- panią Bożenę Tobijas, a także niespodzianki od Rady Rodziców.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy muzyce i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców
 

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły


Więcej…
 
Dziękujemy za wasz trud, troskę i cierpliwość PDF Drukuj Email
Read more
 14 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej. Podczas akademii został zaprezentowany program artystyczny, w którym uczniowie odtworzyli - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego  życia.  W Dniu Edukacji Narodowej
w szczególny sposób wyróżnieni zostali nauczyciele i pracownicy, którzy w tym roku otrzymali nagrody za swoją pracę. Przedstawiciele Rady Rodziców, Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce dyrektora szkoły kwiaty i podziękowania za  trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia. Na spotkaniu z wychowawcami w klasach uczniowie dziękowali nauczycielom za wysiłek włożony w ich edukację. 

Więcej…
 
Święto Kartofla PDF Drukuj Email
Read more
Pogoda w tym roku wyjątkowo nie sprzyjała organizacji „Święta Kartofla” związanego
z kultywowaniem tradycji polskiej wsi. Zaplanowane zabawy na świeżym powietrzu nie mogły być zrealizowane. Smażone kiełbaski i ciepły napój – przygotowany został przez Radę Rodziców w szkole. Wszystko smakowite, że palce lizać! Po części konsumpcyjnej można było zrzucić nieco kalorii podczas konkurów z kartoflem w roli głównej, w których brali udział wszyscy uczniowie. Było wiele śmiesznych i zabawnych sytuacji.  Konkursom towarzyszyły niesamowite emocje i dużo humoru.

Więcej…
 
Halloween 2015 PDF Drukuj Email
Read more
W piątek 30 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarżynie obchodzili „Szkolne Halloween” pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Magdaleny Czerniak. Halloween najhuczniej jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii

i Wielkiej Brytanii. Celem imprezy było poznanie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych
w których święto to jest obchodzone co roku 31 października.

W tym dniu dzieci przebrały się za duchy, upiory, wiedzmy, zombie, wampiry itp.
Oprócz wielu niesamowitych i pomysłowych kostiumów, które zaprezentowano tego dnia, uczniowie przygotowali gazetki tematyczne, wystrój sali, przynieśli wydrążone dynie, słynny symbol zwany Jack-o-lantern i przygotowali wiele ciekawych i zabawnych konkursów halloweenowych: chwytanie jabłek zębami, balony z zadaniem, kalambury, mumia, soczek smoczek, rzut duchem, zabawy rysunkowe czy poszukiwacze skarbów.
Halloween znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu świąt, których nie można przegapić.
Dziś zwyczaj ten wiąże się przede wszystkim z dobrą zabawą, konkursami i prześciganiem się w pomysłowości. Recepta na udane Halloween jest jedna: dobre zabawy i pomysły na wieczór strachów.

Więcej…
 
UROCZYSTE ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO PDF Drukuj Email
Read more
Pierwszego września wypoczęci i radośni uczniowie oraz troszeczkę przestraszone przedszkolaki wyczekiwały pierwszego dzwonka. Uroczystość rozpoczęto zgłoszeniem dyrektorowi szkoły – p. Beacie Ryśkiewicz przez uczennicę klasy IV gotowości uczniów Szkoły Podstawowej w Skarżynie do apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016. Zgodnie z ceremoniałem szkoły wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor szkoły powitała wszystkich przybyłych na uroczystość: gości, rodziców, uczniów, a w szczególności dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego. Dyrektor szkoły przedstawiła grono pedagogiczne, wychowawców klas, omówiła bieżące sprawy szkoły. Odczytane zostały pisma minister oświaty i wielkopolskiej kurator oświaty.
W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz lokalnych p. Jerzy Jacek i Halina Górska, którzy życzyli pani dyrektor, nauczycielom i uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie i przedszkolaki rozeszli się do klas na spotkania
z wychowawcami.
R.G.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Read more
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26.06.2015r. w Szkole Podstawowej w Skarżynie nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego. Jak corocznie uczniowie uczestniczyli we Mszy świętej o godzinie 9.30. Gotowość uczniów do uroczystego zakończenia roku zgłosiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amanda Dzikowska. Apel rozpoczął się o godz. 1045 wejściem pocztu flagowego oraz odśpiewaniu hymnu narodowego.
Dyrektor szkoły p. Maria Antoszczyk przywitała przedstawicieli władz gminnych: wójta
p. J. Nowaka i zastępcę przewodniczącego Rady Gminy p. P. Geblera oraz ks. Piotra Bamberskiego, radne Gminy Kawęczyn: p. Beatę Goślińską i p. Halinę Górską, przedstawicieli zarządu OSP w Skarżynie, przedstawicieli zarządu Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych oraz nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie przedstawiła wydarzenia szkolne oraz osiągnięcia uczniów w ciągu roku szkolnego.
Wójt p. Jan Nowak podziękował za zaproszenie oraz wręczył nagrodę pieniężną i dyplom dla absolwentki klasy VI Patrycji Konciak za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.
W/w nagroda została ufundowana po raz kolejny ze środków urzędu gminy.
Dyrektor z pomocą wychowawców wręczyła nagrody książkowe, świadectwa
z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Wręczona została nagroda książkowa ufundowana przez doktora J. Króla oraz nagroda pieniężna gdzie fundatorką była radna sejmiku województwa wielkopolskiego p. Anna Majda.
Maria Antoszczyk w związku z kończącym się okresem pełnienia funkcji dyrektora przedstawiła od początku dzieje swojego dorobku zawodowego. Po czym otrzymała liczne bukiety kwiatów z podziękowaniem za wykonywaną pracę.
Na zakończenie dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wesołych
i bezpiecznych wakacji oraz zaprosiła wszystkich do pamiątkowego zdjęcia.

 A.Dz.

Więcej…
 
V Gminny Rajd Ekologiczny PDF Drukuj Email

 

Read more


V Gminny Rajd Ekologiczny „Młodzianów – Skarżyn 2015”

30 maja 2015 r.

Już po raz piąty młodzi wędrowcy ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy wyruszyli na szlak pieszego rajdu organizowanego przez Gminne Centrum Edukacji Ekologicznej, znajdujące się w Szkole Podstawowej im. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie. Początek wędrówki miał miejsce na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy
w Młodzianowie, gdzie spotkali się członkowie drużyn rajdowych z opiekunami.
Były to drużyny: „Zieloni” z Kawęczyna, „Eko – Asy” i „Leśne Ludki” z Tokar, „Pompa –Team” i „Eko – Ludki” z Kowali Pańskich oraz „Eko – Giganci” i „Eko – Czadersi” ze Skarżyna. Trasa rajdu biegła malowniczymi leśnymi drogami w kierunku Skarżyna. Ze względu na to, że znajdowaliśmy się na terenie byłego wiejskiego getta działającego tu w latach 1941- 42, na trasie rajdu odwiedziliśmy miejsce pamięci, którym jest tablica umieszczona w lesie, gdzie znajdował się cmentarz żydowski w czasie funkcjonowania getta. Po przyjściu na metę – boisko Szkoły Podstawowej w Skarżynie – uczestnicy rajdu wzięli udział
w konkursach sprawnościowych z różnymi odpadami w roli głównej, przeprowadzonych
w formie stacji zadaniowych. Po wspólnych zabawach integracyjnych nastąpiło podsumowanie rajdu i wręczenie nagród i podziękowań.
E. L.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL