Aktualnosci
DZIEŃ PATRONA PDF Drukuj Email

W tym roku Dzień Patrona w naszej szkole (8 maja) miał formę zajęć warsztatowych. Nie zmienia to faktu, że uczniów w ten szczególny dzień obowiązywał odświętny strój
i uroczystość rozpoczęto krótkim apelem. Flagi państwowe oraz lotnictwa polskiego,
a także gazetka poświęcona postaci płk. pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego podkreślały powagę uroczystości. Na początku odśpiewano hymn państwowy w asyście pocztu flagowego. Wszyscy obejrzeli prezentacje dotyczącą biografii patrona. Następnie Amanda Dzikowska przypomniała najważniejsze fakty i dokonania lotnicze naszego patrona. Następnie odbyły się zajęcia tematycznie związane z postacią patrona. Uczniowie przygotowywali: plakaty, krzyżówki, quiz, prace plastyczne, konkursy, kanapki w kształcie samolotów.

 
Strażacy dzieciom PDF Drukuj Email

Z okazji Święta Floriana w maju naszą szkołę odwiedzili wspaniali goście. Swoją obecnością zaszczycili nas strażacy z OSP w Skarżynie: p. Kazimierz Antczak – prezes i p. Józef Mikosik – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, oraz p. Dariusz Siemiątkowski- zastępca prezesa. Strażacy w galowych mundurach robili niesamowite wrażenie na przedszkolakach. Bardzo ciekawie opowiadali o trudnej i jakże ważnej pracy strażaków. Największą niespodzianką
i frajdą dla dzieciaków okazał się wóz strażacki. Uczniowie mogli „zwiedzać” ten niecodzienny pojazd, przymierzali strażackie kaski. Strażacy bardzo hojnie obdarowali dzieci słodyczami, po prostu „zasypali je górą pysznych cukierów”. Uczniowie burzliwymi oklaskami podziękowali strażakom za tę atrakcję i wyrazili swoją radość.


 
3 maja PDF Drukuj Email

Dnia 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy 225 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV i VI wraz z nauczycielem historii przygotowali uroczysty apel,
w którym przybliżono wszystkim uczniom trudną drogę uchwalenia i obrony konstytucji. Wystąpienie uświetniły pieśni patriotyczne, które wraz z dziećmi przygotował nauczyciel muzyki. Na uroczystym apelu nie zabrakło elementów podkreślających jego patriotyczny charakter, tj. hymnu państwowego, pocztu flagowego i biało – czerwonej dekoracji.


 
CUKRZYCA ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA KWIECIEŃ 20016 PDF Drukuj Email
Read more
CUKRZYCA

ŚWIATOWY DZIEŃ  ZDROWIA
KWIECIEŃ 2016

 W celu zapoznania uczniów z przewlekłą chorobą, na którą cierpi coraz więcej osób zaproszono do szkoły dietetyka. Specjalistka do spraw żywienia przeprowadziła z dziećmi w rożnych grupach wiekowych (klasy IV–VI oraz I-III).  Podobnej treści zajęcia przeprowadziła pielęgniarka szkolna, która poinformowała uczniów o objawach towarzyszących cukrzycy, konieczności badań kontrolnych. Zwróciła uwagę na zdrowy i urozmaicony jadłospis bogaty w warzywa i owoce. Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych zdrowemu odżywianiu. W grupach wykonano plakaty ilustrujące piramidę zdrowia. Na zajęciach technicznych uczniowie z klas starszych wykonali zdrowe kanapki, którymi częstowali nauczycieli i innych uczniów. Wykonano gazetkę szkolną dotyczącą przyczyn powstawania cukrzycy oraz gazetki klasowe promujące zdrowy styl odżywiania.

 

 

Więcej…
 
Szkolny konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Szkolny Konkurs Ortograficzny klas III – IV i V –VI odbył w lutym 2016 r. Do konkursu przystąpili uczniowie z każdej klasy danej grupy wiekowej. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ortograficznego dostosowanego stopniem trudności do umiejętności dzieci każdej grupy wiekowej. Nad przebiegiem konkursu czuwały Beata Ryśkiewicz i Angelika Dzikowska – nauczycielki języka polskiego, które sprawdzały również prace uczniów.


W kategorii klas III – IV najlepiej dyktando napisali uczniowie:

I miejsce Amanda Dzikowska

II miejsce Dawid Leończuk

III miejsce Natalia Janicka

W kategorii klas V – VI przyznano następujące miejsca:

I miejsce Wiktoria Balcerzak

II miejsce Filip Kalinowski

III miejsce Olga Urszulak

Gratulujemy

 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
Read more
                      W dniu 04.02.2016r. w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Tego dnia dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, biedronki, rycerzy, piratów, kowbojów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
            W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu zostali zaproszeni na klasowy parkiet, gdzie uczestniczyli w zabawie tanecznej połączonej z konkursami. Oczywiście nie zabrakło nagród. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Tego dnia został również zmieniony wystrój przedszkola. Dzieci z pomocą pań ozdobiły salę balonami i serpentynami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił wychowankom i paniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.
            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
            Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w Skarżynie PDF Drukuj Email
Read more

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego zaprosili swoje ukochane babcie i dziadków na spotkanie do sali OSP w Skarżynie. Uroczystość odbyła się 13 stycznia 2016 r. i zgromadziła kilkadziesiąt osób, które przy kawie, herbacie i cieście obejrzały program artystyczny przygotowany przez ich wnuczęta i w miłej atmosferze spędziły czas. Występy przygotowane przez uczniów klas I – VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego składały się z wierszy, piosenek i tańców. W przygotowanie uroczystości oprócz uczniów włączyli się wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły oraz rodzice uczniów.

Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Read more
 

Tradycją naszej szkoły są jasełka. Piękna scenografia wprowadziła i w tym roku zgromadzoną szkolną publiczność w świąteczny nastrój. Historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc przedstawili uczniowie klas: V i VI. O miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie śpiewając kolędy. Amanda Dzikowska z klasy IV zagrała piękne kolędy na instrumencie muzycznym. Niebywałym zaskoczeniem była wizyta tradycyjnych „wilijarzy” z kl. VI. Na zakończenie zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, które również przygotowały Jasełka dla rodziców, po okiem p. A. Deszcz.


Więcej…
 
Mikołajki PDF Drukuj Email

Read more
 

07.12.2015r. w naszej szkole odbyły się mikołajki. Dzieci wchodząc do szkoły witane były przez Mikołaja, który siedział obok ogromnej zielonej choinki. Po dzwonku wszyscy zebrali się wokół worka św. Mikołaja, który obdarowywał prezentami. Na korytarzy można było również ujrzeć dzieci przebrane w mikołajowe czapki. Wspólne kolędy stworzyły bożonarodzeniowy klimat nadchodzących świąt.

 

Więcej…
 
XVI Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” PDF Drukuj Email
Read more

Szkoła w Skarżynie już po raz szesnasty w dniu 27.11.2015r. przeprowadziła akcję związaną z profilaktyką antynikotynową pod hasłem „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” . W tym roku odbył się konkurs plastyczny, do którego przystąpili uczniowie klas I – VI wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Kawęczyn. Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów i uzależnień. Prace uczniów oceniało Jury w składzie:
p. Jan Nowak – Wójt Gminy Kawęczyn, p. Bogumiła Pleśnierowicz - terapeuta
ds. uzależnień, p. Iwona Krajewska – sekretarz Gminnej Komisji ds. Profilaktyki
i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie, p. Beata Ryśkiewicz – p.o.dyrektor szkoły w Skarżynie. Każda szkoła wytypowała po dwie grupy uczniów do danej kategorii wiekowej. W dniu konkursu uczniowie wykonali osiem prac plastycznych. Komisja po ocenie plakatów podjęła decyzję o nagrodzeniu i przyznaniu miejsc poszczególnym reprezentantom szkół. Poniższe zestawienie prezentuje autorów prac
i przyznane miejsca:


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL