Aktualnosci
Szkolny konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Szkolny Konkurs Ortograficzny klas III – IV i V –VI odbył w lutym 2016 r. Do konkursu przystąpili uczniowie z każdej klasy danej grupy wiekowej. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ortograficznego dostosowanego stopniem trudności do umiejętności dzieci każdej grupy wiekowej. Nad przebiegiem konkursu czuwały Beata Ryśkiewicz i Angelika Dzikowska – nauczycielki języka polskiego, które sprawdzały również prace uczniów.


W kategorii klas III – IV najlepiej dyktando napisali uczniowie:

I miejsce Amanda Dzikowska

II miejsce Dawid Leończuk

III miejsce Natalia Janicka

W kategorii klas V – VI przyznano następujące miejsca:

I miejsce Wiktoria Balcerzak

II miejsce Filip Kalinowski

III miejsce Olga Urszulak

Gratulujemy

 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
Read more
                      W dniu 04.02.2016r. w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Tego dnia dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, biedronki, rycerzy, piratów, kowbojów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
            W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu zostali zaproszeni na klasowy parkiet, gdzie uczestniczyli w zabawie tanecznej połączonej z konkursami. Oczywiście nie zabrakło nagród. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Tego dnia został również zmieniony wystrój przedszkola. Dzieci z pomocą pań ozdobiły salę balonami i serpentynami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił wychowankom i paniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.
            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
            Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w Skarżynie PDF Drukuj Email
Read more

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego zaprosili swoje ukochane babcie i dziadków na spotkanie do sali OSP w Skarżynie. Uroczystość odbyła się 13 stycznia 2016 r. i zgromadziła kilkadziesiąt osób, które przy kawie, herbacie i cieście obejrzały program artystyczny przygotowany przez ich wnuczęta i w miłej atmosferze spędziły czas. Występy przygotowane przez uczniów klas I – VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego składały się z wierszy, piosenek i tańców. W przygotowanie uroczystości oprócz uczniów włączyli się wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły oraz rodzice uczniów.

Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Read more
 

Tradycją naszej szkoły są jasełka. Piękna scenografia wprowadziła i w tym roku zgromadzoną szkolną publiczność w świąteczny nastrój. Historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc przedstawili uczniowie klas: V i VI. O miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie śpiewając kolędy. Amanda Dzikowska z klasy IV zagrała piękne kolędy na instrumencie muzycznym. Niebywałym zaskoczeniem była wizyta tradycyjnych „wilijarzy” z kl. VI. Na zakończenie zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, które również przygotowały Jasełka dla rodziców, po okiem p. A. Deszcz.


Więcej…
 
Mikołajki PDF Drukuj Email

Read more
 

07.12.2015r. w naszej szkole odbyły się mikołajki. Dzieci wchodząc do szkoły witane były przez Mikołaja, który siedział obok ogromnej zielonej choinki. Po dzwonku wszyscy zebrali się wokół worka św. Mikołaja, który obdarowywał prezentami. Na korytarzy można było również ujrzeć dzieci przebrane w mikołajowe czapki. Wspólne kolędy stworzyły bożonarodzeniowy klimat nadchodzących świąt.

 

Więcej…
 
XVI Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” PDF Drukuj Email
Read more

Szkoła w Skarżynie już po raz szesnasty w dniu 27.11.2015r. przeprowadziła akcję związaną z profilaktyką antynikotynową pod hasłem „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” . W tym roku odbył się konkurs plastyczny, do którego przystąpili uczniowie klas I – VI wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Kawęczyn. Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów i uzależnień. Prace uczniów oceniało Jury w składzie:
p. Jan Nowak – Wójt Gminy Kawęczyn, p. Bogumiła Pleśnierowicz - terapeuta
ds. uzależnień, p. Iwona Krajewska – sekretarz Gminnej Komisji ds. Profilaktyki
i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie, p. Beata Ryśkiewicz – p.o.dyrektor szkoły w Skarżynie. Każda szkoła wytypowała po dwie grupy uczniów do danej kategorii wiekowej. W dniu konkursu uczniowie wykonali osiem prac plastycznych. Komisja po ocenie plakatów podjęła decyzję o nagrodzeniu i przyznaniu miejsc poszczególnym reprezentantom szkół. Poniższe zestawienie prezentuje autorów prac
i przyznane miejsca:


Więcej…
 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Read more

12 listopada rozstrzygnięto dwa konkursy ogłoszone w październiku przez bibliotekę szkolną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Pierwszy
z nich zapraszał uczniów klas I-III do wykonania zakładki do książki. Zadaniem uczestników drugiego konkursu dla uczniów klas IV-VI było wykonanie plakatu promującego bibliotekę szkolną. Spośród wielu zakładek, wykonanych przez uczniów, wyróżniono pięciu ich twórców: Amelię Wosiek z kl. II, Mariettę Matuszewską z kl. II, Mateusza Goślińskiego z kl. II, Anię Góral z kl. II oraz Wanessę Ulmam – również z kl. II. Wyróżniono także dwa plakaty autorstwa Wiktorii Balcerzak i Igora Ptasińskiego z klasy IV. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Wszystkim, którzy wzięli udział w w/w konkursach opiekun biblioteki bardzo dziękuje, gratuluje i zaprasza do kolejnych konkursów.

                                                                                                                                       B.R.


Więcej…
 
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Read more

   28 października 2015r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Skarżynie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o godzinie 900 przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, uczeń – Jakub Morusiński powitał przybyłych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Szczególnie gorąco przywitał  bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny wspierani przez wychowawczynię panią Anetę Jesionek. Swoim występem dzieci ujęły serca wszystkich widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili tę  „ucztę dla oka” oraz gratulowali pani wychowawczyni przygotowania tak pięknej prezentacji.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Ryśkiewicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką- ramion swoich podopiecznych.
 Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez  rodziców, przedstawiciela Urzędu  Gminy panią skarbnik- Edytę Balcerzak, Dyrektora Banku Spółdzielczego w Malanowie pana -Jana Tygielskiego, Prezesa Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych- panią Bożenę Tobijas, a także niespodzianki od Rady Rodziców.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy muzyce i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców
 

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły


Więcej…
 
Dziękujemy za wasz trud, troskę i cierpliwość PDF Drukuj Email
Read more
 14 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej. Podczas akademii został zaprezentowany program artystyczny, w którym uczniowie odtworzyli - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego  życia.  W Dniu Edukacji Narodowej
w szczególny sposób wyróżnieni zostali nauczyciele i pracownicy, którzy w tym roku otrzymali nagrody za swoją pracę. Przedstawiciele Rady Rodziców, Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce dyrektora szkoły kwiaty i podziękowania za  trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia. Na spotkaniu z wychowawcami w klasach uczniowie dziękowali nauczycielom za wysiłek włożony w ich edukację. 

Więcej…
 
Święto Kartofla PDF Drukuj Email
Read more
Pogoda w tym roku wyjątkowo nie sprzyjała organizacji „Święta Kartofla” związanego
z kultywowaniem tradycji polskiej wsi. Zaplanowane zabawy na świeżym powietrzu nie mogły być zrealizowane. Smażone kiełbaski i ciepły napój – przygotowany został przez Radę Rodziców w szkole. Wszystko smakowite, że palce lizać! Po części konsumpcyjnej można było zrzucić nieco kalorii podczas konkurów z kartoflem w roli głównej, w których brali udział wszyscy uczniowie. Było wiele śmiesznych i zabawnych sytuacji.  Konkursom towarzyszyły niesamowite emocje i dużo humoru.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL