Aktualnosci
Światowy Dzień Zdrowia 2018 PDF Drukuj Email

Read more

Światowy Dzień Zdrowia 2018

W  ramach Światowego Dnia Zdrowia w szkole  przez cały tydzień odbywała się akcja promująca zdrowie, która obejmowała dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkolnych. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadanki z uczniami klas IV-VII na temat: higieny osobistej, prawidłowego odżywiania i dbania o zdrowie. Dzieci z klas starszych zaprezentowały układy ćwiczeń dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Odbyły się wspólne zajęcia ruchowe, które dostarczyły maluchom wiele radości i zabawy. Starsi uczniowie zorganizowali charytatywny mecz piłki nożnej dla niepełnosprawnej dziewczynki.  Zdrową żywność w postaci kanapek, sałatek, surówek prezentowali uczniowie wszystkich klas.  Klasa III wykonała owocowe szaszłyki, którymi poczęstowała młodsze dzieci. Uczniowie z klasy IV przygotowali zdrowe przekąski, którymi podzielili się z wszystkimi uczniami. W czasie przygotowywania zdrowej żywności, dzieci zapoznawały się ze sposobami racjonalnego przechowywania żywności, higieną przygotowywania i spożywania posiłków. Szkoła została przyozdobiona plakatami wykonanymi przez uczniów i została przygotowana gazetka tematyczna promująca Tydzień Zdrowia. Na zakończenie akcji zdrowotnej został przygotowany apel podsumowujący oraz część artystyczna.

Magdalena Czerniak


Więcej…
 
Dzień Świętego Patryka PDF Drukuj Email
 
Read more
Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day,) – irlandzkieświęto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, święto patronaIrlandiiśw. Patryka.

W piątek 16 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień św. Patryka. W całej szkole  dominował kolor zielony. Przygotowana została gazetka tematyczna i zorganizowane stoiska z malowaniem twarzy, rysowaniem flagi Irlandii, kolorowaniem „shamrock” czyli koniczyn i innych symboli irlandzkich na korytarzu szkolnym w czasie wszystkich przerw śródlekcyjnych.  W klasach starszych na lekcjach języka angielskiego przeprowadzone zostały zajęcia tematyczne poświęcone obchodom Dnia Św. Patryka. Klasa V przygotowała prezentacje multimedialne na komputerze,  klasa VI wykonywała plakaty o Irlandii i o Dniu Św. Patryka  i klasa VII miała za zadanie opracowanie gazetki informacyjnej o Irlandii.  Nad całością czuwała klasa IV wraz z wychowawczynią Magdaleną Czerniak nauczycielką języka angielskiego.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszej szkole. PDF Drukuj Email

Read more

Dzień Kobiet w naszej szkole.

          7 marca odbyło się symboliczne spotkanie całej społeczności szkolnej. Powodem spotkania były szkolne obchody Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli wszystkim Paniom i Koleżankom życzenia z okazji ich święta, zaśpiewali ,,Sto lat” oraz wręczyli słodki upominek zakupiony przez Samorząd Uczniowski. Zapewne każdej Pani i Koleżance spodobały się życzenia,
a szczególnie końcowe podziękowanie, które brzmiało: ,,Dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym”.


Więcej…
 
Sukces w konkursie plastycznym PDF Drukuj Email

Sukces w konkursie plastycznym

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Zapobiegamy Pożarom”. Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kawęczynie oraz Komisja ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Kawęczynie. Prace były oceniane w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii uczniów
z klas I-III SP pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III Nikola Ptasińska, która swoją pracę pt.
,,Gaszenie pożaru” wykonała kredką. Drugi sukces w kategorii klas IV-VI SP odnieśli uczniowie z klasy VI: Michał Kozłowski, którego praca pt. ,,Usuwanie skutków wichury” zajęła II miejsce oraz Amanda Dzikowska, której praca zatytułowana ,,Strażaku, do boju” zajęła III miejsce. Oboje uczniowie zastosowali technikę pastelową. Prace Nikoli, Michała i Amandy zostaną przekazane do konkursu na etapie powiatowym. Życzymy dalszych sukcesów!


 
Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Read more
Dzień Babci i Dziadka

 Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci
i Dziadziusia. W przygotowanie uroczystości zaangażowani są wszyscy uczniowie wraz
z nauczycielami. Tak również było i w tym roku. 19 stycznia 2018 roku, uczniowie klas I-VII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, przedstawiły piękną część artystyczną dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które zaprezentowały jasełka, pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i kolędy. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a wszyscy nauczyciele zgodnie orzekli, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami sztuki dziecięcej. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Read more

W środę 20 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak
i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem
i zapałem przygotowywały jasełka. Uczniowie ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Po przedstawieniu dzieci wspólnie z rodzicami zaśpiewały jedną z najpiękniejszych polskich
kolęd  „Wśród nocnej ciszy”. Na koniec Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia.

Więcej…
 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Read more
Mikołajki

6 grudnia do naszej szkoły zawitał długo oczekiwany Mikołaj. Przybyły gość zadawał uczniom pytania, prosił o zaśpiewanie kolędy lub recytację wiersza. Po występach nagradzał wszystkich uczniów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych cukierkami. Na zakończenie odwiedzin św. Mikołaja wykonano serię pamiątkowych zdjęć.


Więcej…
 
XVIII Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” w Skarżynie PDF Drukuj Email

Read more


     XVIII Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” w Skarżynie

Szkoła w Skarżynie już po raz osiemnasty w dniu 24.11.2017r. zorganizowała konkurs o tematyce profilaktycznej  pod hasłem „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!”. Do konkursu  plastycznego, przystąpili uczniowie klas IV – VII z trzech placówek oświatowych z terenu Gminy Kawęczyn. Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów
i uzależnień. Prace uczniów oceniało jury w składzie: p. Iwona Krajewska – sekretarz Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie, p. Beata Ryśkiewicz – dyrektor szkoły w Skarżynie, p. Ewa Wojtczak dyrektor szkoły w Tokarach
i p. Barbara Glapińska - opiekun grupy ze szkoły w Kawęczynie. Każda szkoła wytypowała
po czterech uczniów. W dniu konkursu grupy wykonały prace plastyczne w formie komiksu. Komisja po ocenie prac podjęła decyzję o nagrodzeniu i przyznaniu pierwszych miejsc wszystkim grupom. Poniższe zestawienie prezentuje autorów prac.

Szkoła Podstawowa w Kawęczynie

                 1. Julita Bekalarek

                 2. Weronika Górska

                 3. Beata Rusek

                 4. Amelia Warszewska

Opiekun – Barbara Glapińska

 

Szkoła Podstawowa w Tokarach

                 1. Weronika Wojtczak

                  2. Wiktoria Bartczak

                 3. Oliwia Kumant

                 4. Oliwia Kowalczyk

Opiekun – Alina Bartosik

 

 Szkoła Podstawowa w Skarżynie

                 1. Martyna Antczak

                 2. Amanda Dzikowska

                 3. Bartosz Mąka

                 4. Patryk Matczak

Opiekun – Angelika Dzikowska

 

 

Fundatorem nagród była Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie. Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody książkowe.


Więcej…
 
Pamiętajmy o tych, którym zawdzięczamy wolność PDF Drukuj Email
Read more

Pamiętajmy o tych, którym zawdzięczamy wolność

Dnia 10 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W  tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas VI- VII, pod kierunkiem  pani Anety Jesionek i pana Krzysztofa Jesionka. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego  oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uwagę przyciągała piękna dekoracja oraz stroje aktorów. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała
i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Read more
Dzień Edukacji Narodowej

    13 października w piątek świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w naszej szkole było wesoło i radośnie. Chętni uczniowie z klas I-VII pod opieką pani Mileny Mąki i pana Krzysztofa Jesionka przygotowali część artystyczną, w której dominowało żartobliwe podejście do spraw szkolnych. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły słodkie upominki. Takie świętowanie DEN podkreśliło jedność społeczności szkolnej oraz fakt, że ten dzień jest świętem wszystkich, którzy tworzą szkołę.


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL