Aktualnosci
Sukces w Turnieju Tenisa Stołowego PDF Drukuj Email

Read more

    W dniu 21 stycznia 2012 roku w sali sportowej przy Zespole Szkół w Kawęczynie odbył się IX Gminny Turniej w Tenisie Stołowym. Organizatorami turnieju byli:

GKS ,, Orzeł  Kawęczyn”, Urząd Gminy w Kawęczynie i Zespół Szkół w Kawęczynie. Turniej miał formę otwartą i podzielony był na cztery kategorie wiekowe. Reprezentację naszej szkoły stanowili: Leszek Łakomicki z klasy V, Mateusz Ścisłowicz z klasy V oraz  Dawid  Przybylak z klasy VI i Norbert  Gruszczyński z klasy VI.
 

Więcej…
 
"Góra Grosza" PDF Drukuj Email
Celem akcji Góra Grosza jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W listopadzie i grudniu 2011r. każda klasa zorganizowała zbiórkę monet według własnego pomysłu, a nad całością czuwał Samorząd Uczniowski. Po zakończeniu akcji liczeniem pieniędzy zajęły się uczennice klasy V, a szóstoklasiści pomagali przy pakowaniu ich przed wysłaniem do organizatora zbiórki Towarzystwa „Nasz Dom”. W tym roku szkolnym zebraliśmy 117,94 zł i nasza szkolna Góra Grosza złożona była z 6558 monet (1 gr – 50 gr). W szkolnej rywalizacji zwyciężyła klasa V, która zgromadziła 3307 monet, czyli w przeliczeniu na jednego ucznia aż 472 sztuki.
E.L.

  

 
Szkolny konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Read more
Dnia 13 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klas III – IV i klas V – VI. Uczniowie obu grup pisali dyktando. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów klas III – IV oraz czworo uczniów klas V – VI. Podsumowanie konkursu miało miejsce 21 grudnia.
Dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom konkursu w obu kategoriach. Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Natalia Jasiakz klasy IV i Dawid Przybylak
z klasy VI.
Więcej…
 
Konkurs literacki na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową PDF Drukuj Email
Read more
Opiekunka biblioteki szkolnej przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiła Konkurs literacki na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Ocenie podlegał ciekawy pomysł i estetyka wykonania kartki oraz oryginalne życzenia. Na konkurs wpłynęło 29 prac. Podsumowanie konkursu nastąpiło 21 grudnia. Dyrektor szkoły wręczyła specjalną nagrodę Weronice Osickiej z klasy IV za wyjątkowo interesujący pomysł na kartkę oraz piękne życzenia świąteczne, które autorka pracy odczytała i dedykowała gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły i wszystkim uczniom. Wyróżniono i nagrodzono również kartki dziewięciorga uczniów. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Więcej…
 
Dzień Górnika PDF Drukuj Email
Read more


Więcej…
 
Mikołajki PDF Drukuj Email

Read more

Tradycyjnie 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który zapukał do drzwi wszystkich klas i wręczył każdemu dziecku prezent. Obdarowani prezentami uczniowie śpiewali Mikołajowi kolędy i recytowali wiersze, a niektórzy obiecywali poprawę

w zachowaniu, aby Mikołaj odwiedził ich także w następnym roku. W rozdawaniu prezentów pomagała urocza Śnieżynka, która w imieniu SU częstowała młodszych

i starszych świątecznymi cukierkami.

 

Więcej…
 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Read more
24 listopada 2011r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę połączoną z wróżbami andrzejkowymi. W zabawie uczestniczyli chętni uczniowie z klas I – VI. Punktem kulminacyjnym andrzejek były wróżby przygotowane przez uczennice klasy IV. Wszyscy uczestnicy zabawy mogli poznać swoją przyszłość biorąc udział we wróżbach: z trzema talerzykami, z serduszkiem, z tajemniczymi znakami czy z butami.

 

Więcej…
 
Gminny Konkurs Profilaktyczny "Mamo, Tato - nie pij, nie pal!" PDF Drukuj Email
Read more

W dniu 18.11.2011r. w szkole odbyła się XII edycja gminnego konkursu profilaktycznego pod hasłem „TATO, MAMO – NIE PIJ! NIE PAL!”.
       Do udziału w konkursie plastycznym przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół  podstawowych gminy Kawęczyn oraz dzieci z gminnego przedszkola w Kowalach Pańskich oraz  przyszkolnych oddziałów przedszkolnych.
    Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Kawęczyn.

     Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie „logo” na temat. „Zdrowa rodzina    bez nałogów”. Komisja konkursowa z przewodniczącym dr  A. Rajczykiem dyrektorem TSSE w Turku podjęła jednogłośnie decyzję o przyznaniu wyróżnień  w kategorii:

 

•     przedszkola: dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach
1.    Dominik Okoński
2.    Wiktoria Bartczak

•    klas I-III - Szkoły Podstawowej im. płk pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego

     w Skarżynie

1.    Adrianna Tomczak
2.    Olga Urszulak

•    klas VI- IV – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie
1.    Adrianna Fryga
2.    Patrycja Mazurek

    W podziękowaniu za trud włożony w wykonanie prac plastycznych wszyscy uczniowie otrzymali upominki, a każda reprezentacja szkoły(przedszkola) otrzymała książki  do biblioteki. Fundatorem upominków i nagród była Gminna Komisja ds. Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie.Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
 Read more
 Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie klasy VI wraz z nauczycielem historii przygotowali przedstawienie pt. „Lekcja historii”, w którym przybliżono wszystkim uczniom trudną drogę odzyskania przez państwo polskie wolności. Wystąpienie uświetniły piosenki patriotyczne, jedną z nich zaśpiewały uczennice z klasy IV. Oprawę muzyczną święta przygotował nauczyciel muzyki. Na uroczystym apelu nie zabrakło hymnu państwowego, odśpiewanego w czterech zwrotkach przez wszystkich uczniów, pocztu flagowego i biało – czerwonej dekoracji.
K.S-L
Więcej…
 
O KARTOFLU – WIERSZEM I PIOSENKĄ … PDF Drukuj Email

Read more
 

Pod takim właśnie hasłem 23 października w sali OSP w Skarżynie odbyło się już po raz dwunasty Święto Kartofla organizowane przez naszą szkołę. Z zaproszenia na tę uroczystość skorzystali:
 • Wójt Gminy Kawęczyn – Jan Nowak z małżonką,
 • Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn – Grzegorz Dzikowski

 • Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich – Iwona Sobińska

 • Dyrektor Gminnego Przedszkola w Kowalach Pańskich – Dorota Młynarska

 • Prezes OSP w Skarżynie – Jan Adamczyk

 • Prezes GZS „Orzeł” – Edward Krawczyk

 • Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – Milena Janicka,

 • Stali bywalcy święta i przyjaciele szkoły

 • Anna i Tadeusz Pisulowie

 • Pensjonariusze DPS-u w Liskowie wraz z opiekunami

oraz sołtysi okolicznych wsi, lokalni przedsiębiorcy, rodzice uczniów, mieszkańcy Skarżyna

i pobliskich miejscowości.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL