Aktualnosci
Andrzejki PDF Drukuj Email
Read more
24 listopada 2011r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę połączoną z wróżbami andrzejkowymi. W zabawie uczestniczyli chętni uczniowie z klas I – VI. Punktem kulminacyjnym andrzejek były wróżby przygotowane przez uczennice klasy IV. Wszyscy uczestnicy zabawy mogli poznać swoją przyszłość biorąc udział we wróżbach: z trzema talerzykami, z serduszkiem, z tajemniczymi znakami czy z butami.

 

Więcej…
 
Gminny Konkurs Profilaktyczny "Mamo, Tato - nie pij, nie pal!" PDF Drukuj Email
Read more

W dniu 18.11.2011r. w szkole odbyła się XII edycja gminnego konkursu profilaktycznego pod hasłem „TATO, MAMO – NIE PIJ! NIE PAL!”.
       Do udziału w konkursie plastycznym przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół  podstawowych gminy Kawęczyn oraz dzieci z gminnego przedszkola w Kowalach Pańskich oraz  przyszkolnych oddziałów przedszkolnych.
    Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Kawęczyn.

     Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie „logo” na temat. „Zdrowa rodzina    bez nałogów”. Komisja konkursowa z przewodniczącym dr  A. Rajczykiem dyrektorem TSSE w Turku podjęła jednogłośnie decyzję o przyznaniu wyróżnień  w kategorii:

 

•     przedszkola: dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach
1.    Dominik Okoński
2.    Wiktoria Bartczak

•    klas I-III - Szkoły Podstawowej im. płk pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego

     w Skarżynie

1.    Adrianna Tomczak
2.    Olga Urszulak

•    klas VI- IV – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie
1.    Adrianna Fryga
2.    Patrycja Mazurek

    W podziękowaniu za trud włożony w wykonanie prac plastycznych wszyscy uczniowie otrzymali upominki, a każda reprezentacja szkoły(przedszkola) otrzymała książki  do biblioteki. Fundatorem upominków i nagród była Gminna Komisja ds. Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie.Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
 Read more
 Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie klasy VI wraz z nauczycielem historii przygotowali przedstawienie pt. „Lekcja historii”, w którym przybliżono wszystkim uczniom trudną drogę odzyskania przez państwo polskie wolności. Wystąpienie uświetniły piosenki patriotyczne, jedną z nich zaśpiewały uczennice z klasy IV. Oprawę muzyczną święta przygotował nauczyciel muzyki. Na uroczystym apelu nie zabrakło hymnu państwowego, odśpiewanego w czterech zwrotkach przez wszystkich uczniów, pocztu flagowego i biało – czerwonej dekoracji.
K.S-L
Więcej…
 
O KARTOFLU – WIERSZEM I PIOSENKĄ … PDF Drukuj Email

Read more
 

Pod takim właśnie hasłem 23 października w sali OSP w Skarżynie odbyło się już po raz dwunasty Święto Kartofla organizowane przez naszą szkołę. Z zaproszenia na tę uroczystość skorzystali:
  • Wójt Gminy Kawęczyn – Jan Nowak z małżonką,
  • Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn – Grzegorz Dzikowski

  • Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich – Iwona Sobińska

  • Dyrektor Gminnego Przedszkola w Kowalach Pańskich – Dorota Młynarska

  • Prezes OSP w Skarżynie – Jan Adamczyk

  • Prezes GZS „Orzeł” – Edward Krawczyk

  • Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – Milena Janicka,

  • Stali bywalcy święta i przyjaciele szkoły

  • Anna i Tadeusz Pisulowie

  • Pensjonariusze DPS-u w Liskowie wraz z opiekunami

oraz sołtysi okolicznych wsi, lokalni przedsiębiorcy, rodzice uczniów, mieszkańcy Skarżyna

i pobliskich miejscowości.

 

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie kl. I PDF Drukuj Email

Read more
W dniu 14 października br. tradycyjnie, cała społeczność szkolna obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się apel, na którym uczniowie klasy pierwszej złożyli swoją przysięgę i zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Skarżynie. Z dużą tremą również przyrzeczenie składali rodzice pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały się doskonale w części artystycznej przygotowanej pod okiem wychowawczyni.

Pozostała cześć apelu poświęcona była życzeniom i gratulacjom składanym nauczycielom i pracownikom szkoły. Dyrektor szkoły podziękowała za trud pedagogiczny i pracę dla dobra szkoły oraz wręczyła nagrody zasłużonym. Życzenia z bukietem kwiatów dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na ręce pani Dyrektor złożyli: Wójt Gminy Kawęczyn pan Jan Nowak, pani Prezes Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych i Przewodnicząca Rady Rodziców. Do życzeń przyłączyli się wszyscy uczniowie.

Więcej…
 
DZIEŃ CHŁOPCA – DYSKOTEKA PDF Drukuj Email
Read more
4 października SU zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.
Wszyscy uczniowie, którzy przyszli w tym dniu na dyskotekę przez 3 godziny wspaniale bawili się przy muzyce, a chłopcy, którzy byli głównymi bohaterami tej zabawy, zdobywali nagrody w konkursach i zabawach specjalnie dla nich przeprowadzonych.
Poza tym dziewczęta wybrały SUPERKOLEGĘ, którym został uczeń kl. VI – Krystian Grzywacz. W czasie dyskoteki opiekę nad uczniami sprawowały panie : Elżbieta Linka – opiekun SU, Renata Goślińska i Beata Ryśkiewicz.
Więcej…
 
Sprzątanie świata PDF Drukuj Email
Read moreWe wrześniu cała szkolna społeczność wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata 2011”.
Uczniowie klas I – VI z wychowawcami i innymi nauczycielami zbierali śmieci wzdłuż dróg biegnących przez Skarżyn, Stanisławę i Skarżyn Kolonię,a przedszkolaki
z wychowawczynią sprzątały teren przyszkolny. Zebrano ok. 30 kg śmieci, które odebrała firma EKO-GAB.
Więcej…
 
Wycieczka Wieliczka - Kraków – Ojców PDF Drukuj Email
Read more
 
Uczniowie z rodzicami, nauczycielami oraz członkami Skarżyńskiego Stowarzyszenia uczestniczyli w trzydniowej wycieczce. Program wycieczki był wyjątkowy i bogaty.
W pierwszym dniu uczestnicy zwiedzili słynną kopalnię soli w Wieliczce, w której poza licznymi ciekawostkami 125 metrów pod ziemią podjęci zostali obiadem w „Karczmie górniczej”. W drodze do Olkusza zatrzymaliśmy się w Sanktuarium w Łagiewnikach.
Drugi dzień zwiedzania rozpoczął się od wizyty w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Kraków – Balice, gdzie można było obejrzeć wystawę poświęconą szkolnemu Patronowi płk. pilotowi Skarżyńskiemu oraz historię lotnictwa. Wycieczkowicze mieli niebywałą okazję zasiąść w kabinie pilota samolotu transportowego CASA oraz obejrzeć starty i lądowania samolotów pasażerskich na pobliskiej płycie lotniska.
Więcej…
 
Wyjazd do Kłodawy PDF Drukuj Email
Read more
W dniu 07.09.2011r. uczniowie w ramach realizacji projektu „Ty też potrafisz” finansowanego ze środków EFS uczestniczyli w wycieczce do kopalni soli w Kłodawie.
Wyjazd był również doskonałą okazją do zwiedzania obiektów w niedalekim Uniejowie. Wycieczkowicze z klasy IV i VI mogli poznać historię kopalni, zobaczyć tradycyjne metody górnicze, które pozwalają zachować w pełni stworzone przez przyrodę walory kłodawskiej soli. Niezapomniane wrażenia pozostawił zjazd windą na poziom 600m pod powierzchnią ziemi. Uniejów zaciekawił wszystkich swoją panoramą oglądaną z wieży Zamku Biskupów Gnieźnieńskich oraz źródłami termalnymi.
Opiekunami były panie: p. R. Goślińska i p. A. Dzikowska.
Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
   

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL