Aktualnosci
Szkolny konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Read more
Dnia 13 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klas III – IV i klas V – VI. Uczniowie obu grup pisali dyktando. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów klas III – IV oraz czworo uczniów klas V – VI. Podsumowanie konkursu miało miejsce 21 grudnia.
Dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom konkursu w obu kategoriach. Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Natalia Jasiakz klasy IV i Dawid Przybylak
z klasy VI.
Więcej…
 
Konkurs literacki na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową PDF Drukuj Email
Read more
Opiekunka biblioteki szkolnej przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiła Konkurs literacki na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Ocenie podlegał ciekawy pomysł i estetyka wykonania kartki oraz oryginalne życzenia. Na konkurs wpłynęło 29 prac. Podsumowanie konkursu nastąpiło 21 grudnia. Dyrektor szkoły wręczyła specjalną nagrodę Weronice Osickiej z klasy IV za wyjątkowo interesujący pomysł na kartkę oraz piękne życzenia świąteczne, które autorka pracy odczytała i dedykowała gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły i wszystkim uczniom. Wyróżniono i nagrodzono również kartki dziewięciorga uczniów. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Więcej…
 
Dzień Górnika PDF Drukuj Email
Read more


Więcej…
 
Mikołajki PDF Drukuj Email

Read more

Tradycyjnie 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który zapukał do drzwi wszystkich klas i wręczył każdemu dziecku prezent. Obdarowani prezentami uczniowie śpiewali Mikołajowi kolędy i recytowali wiersze, a niektórzy obiecywali poprawę

w zachowaniu, aby Mikołaj odwiedził ich także w następnym roku. W rozdawaniu prezentów pomagała urocza Śnieżynka, która w imieniu SU częstowała młodszych

i starszych świątecznymi cukierkami.

 

Więcej…
 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Read more
24 listopada 2011r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę połączoną z wróżbami andrzejkowymi. W zabawie uczestniczyli chętni uczniowie z klas I – VI. Punktem kulminacyjnym andrzejek były wróżby przygotowane przez uczennice klasy IV. Wszyscy uczestnicy zabawy mogli poznać swoją przyszłość biorąc udział we wróżbach: z trzema talerzykami, z serduszkiem, z tajemniczymi znakami czy z butami.

 

Więcej…
 
Gminny Konkurs Profilaktyczny "Mamo, Tato - nie pij, nie pal!" PDF Drukuj Email
Read more

W dniu 18.11.2011r. w szkole odbyła się XII edycja gminnego konkursu profilaktycznego pod hasłem „TATO, MAMO – NIE PIJ! NIE PAL!”.
       Do udziału w konkursie plastycznym przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół  podstawowych gminy Kawęczyn oraz dzieci z gminnego przedszkola w Kowalach Pańskich oraz  przyszkolnych oddziałów przedszkolnych.
    Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Kawęczyn.

     Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie „logo” na temat. „Zdrowa rodzina    bez nałogów”. Komisja konkursowa z przewodniczącym dr  A. Rajczykiem dyrektorem TSSE w Turku podjęła jednogłośnie decyzję o przyznaniu wyróżnień  w kategorii:

 

•     przedszkola: dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach
1.    Dominik Okoński
2.    Wiktoria Bartczak

•    klas I-III - Szkoły Podstawowej im. płk pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego

     w Skarżynie

1.    Adrianna Tomczak
2.    Olga Urszulak

•    klas VI- IV – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie
1.    Adrianna Fryga
2.    Patrycja Mazurek

    W podziękowaniu za trud włożony w wykonanie prac plastycznych wszyscy uczniowie otrzymali upominki, a każda reprezentacja szkoły(przedszkola) otrzymała książki  do biblioteki. Fundatorem upominków i nagród była Gminna Komisja ds. Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie.Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
 Read more
 Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie klasy VI wraz z nauczycielem historii przygotowali przedstawienie pt. „Lekcja historii”, w którym przybliżono wszystkim uczniom trudną drogę odzyskania przez państwo polskie wolności. Wystąpienie uświetniły piosenki patriotyczne, jedną z nich zaśpiewały uczennice z klasy IV. Oprawę muzyczną święta przygotował nauczyciel muzyki. Na uroczystym apelu nie zabrakło hymnu państwowego, odśpiewanego w czterech zwrotkach przez wszystkich uczniów, pocztu flagowego i biało – czerwonej dekoracji.
K.S-L
Więcej…
 
O KARTOFLU – WIERSZEM I PIOSENKĄ … PDF Drukuj Email

Read more
 

Pod takim właśnie hasłem 23 października w sali OSP w Skarżynie odbyło się już po raz dwunasty Święto Kartofla organizowane przez naszą szkołę. Z zaproszenia na tę uroczystość skorzystali:
  • Wójt Gminy Kawęczyn – Jan Nowak z małżonką,
  • Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn – Grzegorz Dzikowski

  • Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich – Iwona Sobińska

  • Dyrektor Gminnego Przedszkola w Kowalach Pańskich – Dorota Młynarska

  • Prezes OSP w Skarżynie – Jan Adamczyk

  • Prezes GZS „Orzeł” – Edward Krawczyk

  • Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – Milena Janicka,

  • Stali bywalcy święta i przyjaciele szkoły

  • Anna i Tadeusz Pisulowie

  • Pensjonariusze DPS-u w Liskowie wraz z opiekunami

oraz sołtysi okolicznych wsi, lokalni przedsiębiorcy, rodzice uczniów, mieszkańcy Skarżyna

i pobliskich miejscowości.

 

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie kl. I PDF Drukuj Email

Read more
W dniu 14 października br. tradycyjnie, cała społeczność szkolna obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się apel, na którym uczniowie klasy pierwszej złożyli swoją przysięgę i zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Skarżynie. Z dużą tremą również przyrzeczenie składali rodzice pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały się doskonale w części artystycznej przygotowanej pod okiem wychowawczyni.

Pozostała cześć apelu poświęcona była życzeniom i gratulacjom składanym nauczycielom i pracownikom szkoły. Dyrektor szkoły podziękowała za trud pedagogiczny i pracę dla dobra szkoły oraz wręczyła nagrody zasłużonym. Życzenia z bukietem kwiatów dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na ręce pani Dyrektor złożyli: Wójt Gminy Kawęczyn pan Jan Nowak, pani Prezes Skarżyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Szkolnych i Przewodnicząca Rady Rodziców. Do życzeń przyłączyli się wszyscy uczniowie.

Więcej…
 
DZIEŃ CHŁOPCA – DYSKOTEKA PDF Drukuj Email
Read more
4 października SU zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.
Wszyscy uczniowie, którzy przyszli w tym dniu na dyskotekę przez 3 godziny wspaniale bawili się przy muzyce, a chłopcy, którzy byli głównymi bohaterami tej zabawy, zdobywali nagrody w konkursach i zabawach specjalnie dla nich przeprowadzonych.
Poza tym dziewczęta wybrały SUPERKOLEGĘ, którym został uczeń kl. VI – Krystian Grzywacz. W czasie dyskoteki opiekę nad uczniami sprawowały panie : Elżbieta Linka – opiekun SU, Renata Goślińska i Beata Ryśkiewicz.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL