Aktualnosci
Anglomaniacy 2018 PDF Drukuj Email
Read more

Dnia 14.06.2018 roku w Szkole Podstawowej w Kawęczynie odbył się XII Gminny Konkurs Językowy "Anglomaniacy". Uczniowie klas IV-VII z czterech gminnych podstawówek spotkali się, aby wspólnie bawić się i uczyć.  W tym roku konkurs miał inną formę – bardziej turniejową, czteroosobowe grupy uczniów zmagały się z rozwiązaniem pięciu typów zadań.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział następujący uczniowie; z klasy IV – Marietta Matuszewska, Oliwia Dzikowska, Amelia Wosiek i Klaudia Błaszczyk z klasy V Maciej Witaszczyk, Michał Michalak, Kacper Szymański i Klaudia Konciak.  Z  klasy VI Karolina Kuchta, Dominika Konciak, Dawid Leończuk, Patryk Matczak i z klasy VII Filip Kalinowski, Wiktoria Balcerzak, Jonasz Andrzejak i Andżelika Grzywacz.

Uczennice  z klasy IV zdobyły I miejsce w kategorii klas IV.

Klasy VI i VII zajęły III miejsca w swojej kategorii.


Więcej…
 
Konkurs Języka angielskiego "Easy Grammar" PDF Drukuj Email
Read more

Dnia 29 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Easy Grammar”. Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Macmillan. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych, a szczególnie wiadomości gramatyczno leksykalnych.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV-VII  szkół podstawowych z terenu naszej gminy, po jednym uczestniku w danej kategorii wiekowej (z każdej klasy po jednej osobie). Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo wysokim i wyrównanym poziomem wiedzy. Uczniowie z naszej szkoły Maciej Witaszczyk zajął III miejsce w kategorii klas IV-V i Filip Kalinowski również III miejsce w kategorii klas VI-VII. Laureaci konkursu za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymali książkę i drobne upominki reklamowe wydawnictwa Macmillan, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplom uczestnictwa.

Magdalena Czerniak

Więcej…
 
VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie PDF Drukuj Email

Read more

VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie
 W dniu 25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Malanowie odbyła się VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Celem Konferencji było promowanie zdrowego stylu życia.
Z naszej szkoły w uroczystości wzięli udział Pani Dyrektor Beata Ryśkiewicz, Pani Magdalena Czerniak - koordynator ds. Szkoły Promującej Zdrowie i  dwie uczennice Natalia Janicka i Martyna Antczak.

Konferencję rozpoczął Chór Gimnazjalny z Malanowa piosenką pt. "W moim ogródeczku". Następnie Dyrektor szkoły Pan Marek Nowicki oficjalnie przywitał wszystkich gości.
Po wystąpieniach zaproszonych gości Pani Anna Durkiewicz z Turkowskiej Unii Rozwoju przedstawiła prezentacje multimedialną o dobroczynnym działaniu kiszonej kapusty oraz
w jaki sposób zrobić przetwory bez cukru. Mottem jej przemówienia było "Zdrowie zamknięte
w słoiku". Następnie odbył się występ uczniów, który dotyczył zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Po występach zaproszeni uczniowie z poszczególnych szkół uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w lepieniu pierogów i  robieniu dekoracji z warzyw i owoców.  
W przerwie wszyscy goście mogli poczęstować się słodkimi i zdrowymi przekąskami.
Po przerwie głos zabrał dietetyk - Pan Damian Janicki, który mówił o barwnikach naturalnych zawartych w owocach i warzywach oraz  ostrzegał przed sztucznymi barwnikami z grupy E. Wystąpiła także Pani Marta Tomczyk-Groblica - pasjonatka pszczelarstwa, która opowiedziała nam o pszczołach i ich pracy przy produkcji miodu. Następnie zaproszono nas do wspólnych ćwiczeń i zabaw, które przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.
Na zakończenie wystąpił regionalny zespół pieśni i tańca "Tradycja". Po części oficjalnej  zaproszono wszystkich gości na smaczny, zdrowy  obiad. Podane Menu było bardzo bogate. Wielkim powodzeniem cieszyły się  pierogi przygotowane przez uczniów.

Podczas konferencji poznaliśmy wiele ciekawych informacji o zdrowym odżywianiu.


Więcej…
 
Wizyta Biskupa PDF Drukuj Email
Read more
Wizyta Biskupa

Dnia 17.04.18 roku miała miejsce w Szkole Podstawowej im. pł.  pil. St. J. Skarżyńskiego
w Skarżynie niecodzienna wizyta. W ramach wizytacji duszpasterskiej parafii Przespolew, szkołę odwiedził ks. bp. Łukasz Buzun.

W imieniu całej społeczności szkolnej księdza Biskupa przywitała p. dyrektor Beata Ryśkiewicz oraz przewodnicząca Rady Uczniowskiej Amanda Dzikowska.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły powitała gości, zaproszonych na spotkanie z Biskupem. Samorząd Gminy Kawęczyn - w zastępstwie pana wójta Jana Nowaka reprezentowała pani sekretarz Bożena Macudzińska. Dyrektor szkoły  przybliżyła pracę i osiągniecia placówki. Zapewniła też, iż dokłada się wszelkich starań, aby uczniowie rozwijali się w duchu wartości jakie przekazywał Jan Paweł II.

Następnie uczniowie zaprezentowali dostojnemu gościowi prezentację multimedialną prezentującą sylwetkę patrona szkoły płk. pil. St. Jakuba Skarżyńskiego.

Po obejrzeniu prezentacji ks. bp. Łukasz Buzun skierował do zebranych kilka słów. Podziękował za miłe przyjęcie oraz przygotowanie ciekawej prezentacji, dzięki, której też mógł się czegoś nauczyć. Wskazał, że szkoła jest instytucją bardzo ważną w życiu młodego człowieka. Życzył wszystkim wysokich lotów życiowych na wzór patrona szkoły. Pochwalił zdyscyplinowanie młodzieży szkolnej. Spotkanie nie mogło się odbyć bez miłej i szczerej rozmowy z uczniami. Na zakończenie wizyty ks. Biskup udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa.


Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia 2018 PDF Drukuj Email

Read more

Światowy Dzień Zdrowia 2018

W  ramach Światowego Dnia Zdrowia w szkole  przez cały tydzień odbywała się akcja promująca zdrowie, która obejmowała dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkolnych. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadanki z uczniami klas IV-VII na temat: higieny osobistej, prawidłowego odżywiania i dbania o zdrowie. Dzieci z klas starszych zaprezentowały układy ćwiczeń dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Odbyły się wspólne zajęcia ruchowe, które dostarczyły maluchom wiele radości i zabawy. Starsi uczniowie zorganizowali charytatywny mecz piłki nożnej dla niepełnosprawnej dziewczynki.  Zdrową żywność w postaci kanapek, sałatek, surówek prezentowali uczniowie wszystkich klas.  Klasa III wykonała owocowe szaszłyki, którymi poczęstowała młodsze dzieci. Uczniowie z klasy IV przygotowali zdrowe przekąski, którymi podzielili się z wszystkimi uczniami. W czasie przygotowywania zdrowej żywności, dzieci zapoznawały się ze sposobami racjonalnego przechowywania żywności, higieną przygotowywania i spożywania posiłków. Szkoła została przyozdobiona plakatami wykonanymi przez uczniów i została przygotowana gazetka tematyczna promująca Tydzień Zdrowia. Na zakończenie akcji zdrowotnej został przygotowany apel podsumowujący oraz część artystyczna.

Magdalena Czerniak


Więcej…
 
Dzień Świętego Patryka PDF Drukuj Email
 
Read more
Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day,) – irlandzkieświęto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, święto patronaIrlandiiśw. Patryka.

W piątek 16 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień św. Patryka. W całej szkole  dominował kolor zielony. Przygotowana została gazetka tematyczna i zorganizowane stoiska z malowaniem twarzy, rysowaniem flagi Irlandii, kolorowaniem „shamrock” czyli koniczyn i innych symboli irlandzkich na korytarzu szkolnym w czasie wszystkich przerw śródlekcyjnych.  W klasach starszych na lekcjach języka angielskiego przeprowadzone zostały zajęcia tematyczne poświęcone obchodom Dnia Św. Patryka. Klasa V przygotowała prezentacje multimedialne na komputerze,  klasa VI wykonywała plakaty o Irlandii i o Dniu Św. Patryka  i klasa VII miała za zadanie opracowanie gazetki informacyjnej o Irlandii.  Nad całością czuwała klasa IV wraz z wychowawczynią Magdaleną Czerniak nauczycielką języka angielskiego.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszej szkole. PDF Drukuj Email

Read more

Dzień Kobiet w naszej szkole.

          7 marca odbyło się symboliczne spotkanie całej społeczności szkolnej. Powodem spotkania były szkolne obchody Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli wszystkim Paniom i Koleżankom życzenia z okazji ich święta, zaśpiewali ,,Sto lat” oraz wręczyli słodki upominek zakupiony przez Samorząd Uczniowski. Zapewne każdej Pani i Koleżance spodobały się życzenia,
a szczególnie końcowe podziękowanie, które brzmiało: ,,Dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym”.


Więcej…
 
Sukces w konkursie plastycznym PDF Drukuj Email

Sukces w konkursie plastycznym

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Zapobiegamy Pożarom”. Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kawęczynie oraz Komisja ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Kawęczynie. Prace były oceniane w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii uczniów
z klas I-III SP pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III Nikola Ptasińska, która swoją pracę pt.
,,Gaszenie pożaru” wykonała kredką. Drugi sukces w kategorii klas IV-VI SP odnieśli uczniowie z klasy VI: Michał Kozłowski, którego praca pt. ,,Usuwanie skutków wichury” zajęła II miejsce oraz Amanda Dzikowska, której praca zatytułowana ,,Strażaku, do boju” zajęła III miejsce. Oboje uczniowie zastosowali technikę pastelową. Prace Nikoli, Michała i Amandy zostaną przekazane do konkursu na etapie powiatowym. Życzymy dalszych sukcesów!


 
Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Read more
Dzień Babci i Dziadka

 Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci
i Dziadziusia. W przygotowanie uroczystości zaangażowani są wszyscy uczniowie wraz
z nauczycielami. Tak również było i w tym roku. 19 stycznia 2018 roku, uczniowie klas I-VII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, przedstawiły piękną część artystyczną dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które zaprezentowały jasełka, pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i kolędy. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a wszyscy nauczyciele zgodnie orzekli, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami sztuki dziecięcej. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Read more

W środę 20 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak
i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem
i zapałem przygotowywały jasełka. Uczniowie ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Po przedstawieniu dzieci wspólnie z rodzicami zaśpiewały jedną z najpiękniejszych polskich
kolęd  „Wśród nocnej ciszy”. Na koniec Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL