Aktualnosci
Wycieczka nad morze PDF Drukuj Email

Wycieczka nad morze

W dniach 24-25 września chętni uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do  Gdańska na Westerplatte, Sopotu i Malborka. Podczas wyjazdu dowiedzieliśmy się,
że Westerplatte to miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Odwiedziliśmy cmentarz poległych w 1939r. żołnierzy polskich, Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz Wartownie.
Z Westerplatte odbyliśmy rejs statkiem do Gdańska. Po ekscytującym rejsie zwiedziliśmy Stare Miasto m.in. znakomicie oddającą niepowtarzalny charakter ulicę Mariacką, Bazylikę Mariacką, największą w Europie świątynię wybudowaną z cegły. Następnie podziwialiśmy Dwór Artusa
i Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu posiłku mimo zmęczenia udaliśmy się na pobliską plażę by podziwiać wybrzeże i morze. W Sopocie spacerowaliśmy ulicą Bohaterów Monte Casino a następnie udaliśmy się na molo – najdłuższy drewniany pomost w Europie. Zwiedziliśmy również Zamek w Malborku, dawną siedzibę Zamku Krzyżackiego. Miejsce to od 1997 roku wpisane jest na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. W Malborku obejrzeliśmy również bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu. Późnym wieczorem ze śpiewem i uśmiechem na ustach wróciliśmy do domu.

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W bieżącym roku szkolnym uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęła pani dyrektor Beata Ryśkiewicz. Szczególnie serdecznie powitała dzieci
z oddziałów przedszkolnych oraz dzieci z klasy I, które rozpoczynają nową przygodę edukacyjną. Słowa powitania skierowano do pozostałych uczniów, oraz zebranych rodziców. Powitano przedstawiciela organu prowadzącego p. Bożenę Macudzińską, która złożyła wszystkim życzenia w imieniu pana wójta Jana Nowaka i pana przewodniczącego Piotra Geblera życząc by jak najlepiej wykorzystali nadchodzący czas. Na apelu był obecny ksiądz Piotr Bamberski, który został poproszony o wspólną modlitwę i błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do klas.


 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email

Zakończenie roku szkolnego

            23 czerwca 2018 r. w  szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość swoją obecnością uświetniła przedstawicielka władz samorządowych – p. Halina Górska – Radna Gminy Kawęczyn. Zgodnie z ceremoniałem szkolnym apel rozpoczęto wstąpieniem pocztu flagowego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zgłosiła dyrektor szkoły gotowość uczniów do uroczystego zakończenia roku szkolnego. Odśpiewano hymn państwowy w pełnym brzmieniu. Nasza szkoła i jej uczniowie mogli  i w tym roku pochwalić się licznymi wyróżnieniami, nagrodami i dyplomami.

 
Światowy dzień bez tytoniu PDF Drukuj Email
Read more

Światowy dzień bez tytoniu

31 maja 2018 r. „Tytoń i choroby serca”

 

Dnia 4 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się happening  z okazji  Światowego dnia bez tytoniu. Każdego roku, w dniu 31 maja, WHO i partnerzy sygnalizują Światowy Dzień Bez Tytoniu (WNTD), podkreślając zdrowie i inne zagrożenia związane z używaniem tytoniu oraz opowiadając się za skuteczną polityką ograniczającą konsumpcję tytoniu.

Głównym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu  w 2018 roku jest "Tytoń i choroby serca". Uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w akację „Światowego Dnia bez tytoniu” i podjęli szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości wśród ogółu społeczeństwa na temat wpływu palenia tytoniu i ekspozycji na bierne palenie tytoniu na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

 

Magdalena Czerniak


Więcej…
 
Anglomaniacy 2018 PDF Drukuj Email
Read more

Dnia 14.06.2018 roku w Szkole Podstawowej w Kawęczynie odbył się XII Gminny Konkurs Językowy "Anglomaniacy". Uczniowie klas IV-VII z czterech gminnych podstawówek spotkali się, aby wspólnie bawić się i uczyć.  W tym roku konkurs miał inną formę – bardziej turniejową, czteroosobowe grupy uczniów zmagały się z rozwiązaniem pięciu typów zadań.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział następujący uczniowie; z klasy IV – Marietta Matuszewska, Oliwia Dzikowska, Amelia Wosiek i Klaudia Błaszczyk z klasy V Maciej Witaszczyk, Michał Michalak, Kacper Szymański i Klaudia Konciak.  Z  klasy VI Karolina Kuchta, Dominika Konciak, Dawid Leończuk, Patryk Matczak i z klasy VII Filip Kalinowski, Wiktoria Balcerzak, Jonasz Andrzejak i Andżelika Grzywacz.

Uczennice  z klasy IV zdobyły I miejsce w kategorii klas IV.

Klasy VI i VII zajęły III miejsca w swojej kategorii.


Więcej…
 
Konkurs Języka angielskiego "Easy Grammar" PDF Drukuj Email
Read more

Dnia 29 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Easy Grammar”. Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Macmillan. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych, a szczególnie wiadomości gramatyczno leksykalnych.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV-VII  szkół podstawowych z terenu naszej gminy, po jednym uczestniku w danej kategorii wiekowej (z każdej klasy po jednej osobie). Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo wysokim i wyrównanym poziomem wiedzy. Uczniowie z naszej szkoły Maciej Witaszczyk zajął III miejsce w kategorii klas IV-V i Filip Kalinowski również III miejsce w kategorii klas VI-VII. Laureaci konkursu za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymali książkę i drobne upominki reklamowe wydawnictwa Macmillan, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplom uczestnictwa.

Magdalena Czerniak

Więcej…
 
VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie PDF Drukuj Email

Read more

VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie
 W dniu 25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Malanowie odbyła się VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Celem Konferencji było promowanie zdrowego stylu życia.
Z naszej szkoły w uroczystości wzięli udział Pani Dyrektor Beata Ryśkiewicz, Pani Magdalena Czerniak - koordynator ds. Szkoły Promującej Zdrowie i  dwie uczennice Natalia Janicka i Martyna Antczak.

Konferencję rozpoczął Chór Gimnazjalny z Malanowa piosenką pt. "W moim ogródeczku". Następnie Dyrektor szkoły Pan Marek Nowicki oficjalnie przywitał wszystkich gości.
Po wystąpieniach zaproszonych gości Pani Anna Durkiewicz z Turkowskiej Unii Rozwoju przedstawiła prezentacje multimedialną o dobroczynnym działaniu kiszonej kapusty oraz
w jaki sposób zrobić przetwory bez cukru. Mottem jej przemówienia było "Zdrowie zamknięte
w słoiku". Następnie odbył się występ uczniów, który dotyczył zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Po występach zaproszeni uczniowie z poszczególnych szkół uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w lepieniu pierogów i  robieniu dekoracji z warzyw i owoców.  
W przerwie wszyscy goście mogli poczęstować się słodkimi i zdrowymi przekąskami.
Po przerwie głos zabrał dietetyk - Pan Damian Janicki, który mówił o barwnikach naturalnych zawartych w owocach i warzywach oraz  ostrzegał przed sztucznymi barwnikami z grupy E. Wystąpiła także Pani Marta Tomczyk-Groblica - pasjonatka pszczelarstwa, która opowiedziała nam o pszczołach i ich pracy przy produkcji miodu. Następnie zaproszono nas do wspólnych ćwiczeń i zabaw, które przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.
Na zakończenie wystąpił regionalny zespół pieśni i tańca "Tradycja". Po części oficjalnej  zaproszono wszystkich gości na smaczny, zdrowy  obiad. Podane Menu było bardzo bogate. Wielkim powodzeniem cieszyły się  pierogi przygotowane przez uczniów.

Podczas konferencji poznaliśmy wiele ciekawych informacji o zdrowym odżywianiu.


Więcej…
 
Wizyta Biskupa PDF Drukuj Email
Read more
Wizyta Biskupa

Dnia 17.04.18 roku miała miejsce w Szkole Podstawowej im. pł.  pil. St. J. Skarżyńskiego
w Skarżynie niecodzienna wizyta. W ramach wizytacji duszpasterskiej parafii Przespolew, szkołę odwiedził ks. bp. Łukasz Buzun.

W imieniu całej społeczności szkolnej księdza Biskupa przywitała p. dyrektor Beata Ryśkiewicz oraz przewodnicząca Rady Uczniowskiej Amanda Dzikowska.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły powitała gości, zaproszonych na spotkanie z Biskupem. Samorząd Gminy Kawęczyn - w zastępstwie pana wójta Jana Nowaka reprezentowała pani sekretarz Bożena Macudzińska. Dyrektor szkoły  przybliżyła pracę i osiągniecia placówki. Zapewniła też, iż dokłada się wszelkich starań, aby uczniowie rozwijali się w duchu wartości jakie przekazywał Jan Paweł II.

Następnie uczniowie zaprezentowali dostojnemu gościowi prezentację multimedialną prezentującą sylwetkę patrona szkoły płk. pil. St. Jakuba Skarżyńskiego.

Po obejrzeniu prezentacji ks. bp. Łukasz Buzun skierował do zebranych kilka słów. Podziękował za miłe przyjęcie oraz przygotowanie ciekawej prezentacji, dzięki, której też mógł się czegoś nauczyć. Wskazał, że szkoła jest instytucją bardzo ważną w życiu młodego człowieka. Życzył wszystkim wysokich lotów życiowych na wzór patrona szkoły. Pochwalił zdyscyplinowanie młodzieży szkolnej. Spotkanie nie mogło się odbyć bez miłej i szczerej rozmowy z uczniami. Na zakończenie wizyty ks. Biskup udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa.


Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia 2018 PDF Drukuj Email

Read more

Światowy Dzień Zdrowia 2018

W  ramach Światowego Dnia Zdrowia w szkole  przez cały tydzień odbywała się akcja promująca zdrowie, która obejmowała dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkolnych. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadanki z uczniami klas IV-VII na temat: higieny osobistej, prawidłowego odżywiania i dbania o zdrowie. Dzieci z klas starszych zaprezentowały układy ćwiczeń dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Odbyły się wspólne zajęcia ruchowe, które dostarczyły maluchom wiele radości i zabawy. Starsi uczniowie zorganizowali charytatywny mecz piłki nożnej dla niepełnosprawnej dziewczynki.  Zdrową żywność w postaci kanapek, sałatek, surówek prezentowali uczniowie wszystkich klas.  Klasa III wykonała owocowe szaszłyki, którymi poczęstowała młodsze dzieci. Uczniowie z klasy IV przygotowali zdrowe przekąski, którymi podzielili się z wszystkimi uczniami. W czasie przygotowywania zdrowej żywności, dzieci zapoznawały się ze sposobami racjonalnego przechowywania żywności, higieną przygotowywania i spożywania posiłków. Szkoła została przyozdobiona plakatami wykonanymi przez uczniów i została przygotowana gazetka tematyczna promująca Tydzień Zdrowia. Na zakończenie akcji zdrowotnej został przygotowany apel podsumowujący oraz część artystyczna.

Magdalena Czerniak


Więcej…
 
Dzień Świętego Patryka PDF Drukuj Email
 
Read more
Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day,) – irlandzkieświęto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, święto patronaIrlandiiśw. Patryka.

W piątek 16 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień św. Patryka. W całej szkole  dominował kolor zielony. Przygotowana została gazetka tematyczna i zorganizowane stoiska z malowaniem twarzy, rysowaniem flagi Irlandii, kolorowaniem „shamrock” czyli koniczyn i innych symboli irlandzkich na korytarzu szkolnym w czasie wszystkich przerw śródlekcyjnych.  W klasach starszych na lekcjach języka angielskiego przeprowadzone zostały zajęcia tematyczne poświęcone obchodom Dnia Św. Patryka. Klasa V przygotowała prezentacje multimedialne na komputerze,  klasa VI wykonywała plakaty o Irlandii i o Dniu Św. Patryka  i klasa VII miała za zadanie opracowanie gazetki informacyjnej o Irlandii.  Nad całością czuwała klasa IV wraz z wychowawczynią Magdaleną Czerniak nauczycielką języka angielskiego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL