Aktualnosci
100 – LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY PDF Drukuj Email

100 – LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

 Read more

„Nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne.”

Jan Paweł II

18. maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – papieża, świętego Jana Pawła II. Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary – JAN PAWEŁ II. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest humanistyczne przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości. Przez całe życie wierny był Bogu i uniwersalnym wartościom. Dlatego uczniowie naszej szkoły, w hołdzie świętemu, chcąc upamiętnić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II wykonali przepiękne portrety naszego wielkiego rodaka.


Więcej…
 
Dzień Patrona – inaczej, niż zawsze … PDF Drukuj Email

Fotorelacja

Dzień Patrona - inaczej, niż zawsze …


Prace dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Read more
 


Więcej…
 
Jubileuszowy Dzień Patrona PDF Drukuj Email

Read more 

„Lotnik skrzydlaty – władca świata bez granic”

Jubileuszowy Dzień Patrona


     Dzień 8 maja dla społeczności Szkoły Podstawowej w Skarżynie jest dniem niezwykle uroczystym i wyjątkowym. W tym szczególnym dniu co roku obchodzimy święto Patrona Szkoły. W roku 2020 przypada jubileusz dziesięciolecia nadania szkole imienia pułkownika pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego. Jednak w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, panującą w naszym kraju oraz decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zamknięciu placówek oświatowych i pozostaniu uczniów w domach, tegoroczne jubileuszowe obchody Dnia Patrona musiały przyjąć zupełnie inną od planowanych uroczystości, formę.

    

   Zacznijmy zatem od przypomnienia historii wyboru naszego Patrona. Wszystko zaczęło się 30 kwietnia 2010r. kiedy to Rada Gminy Kawęczyn podjęła uchwałę w sprawie nadania szkole imienia. W dniu 17 października 2010r. nastąpiło uroczyste przyjęcie przez Szkołę Podstawową w Skarżynie imienia pułkownika pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego. Przez to Szkoła uzyskała swoistą indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych. Wybór Patrona nie  był przypadkowym. Obok pułkownika pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego, nominowanymi kandydatami zostali również Ksiądz Wacław Bliziński oraz malarz Alfred Wierusz-Kowalski. W kolejnym etapie został uruchomiony proces bliższego poznania poszczególnych kandydatów. W drodze głosowania społeczność szkolna wybrała na Patrona Szkoły pułkownika pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego, który uzyskał zdecydowanie największą liczbę głosów.

     Z wielką dumą pragniemy również w tym szczególnym dniu przybliżyć niezwykle bogaty i pełny ogromnych dokonań życiorys naszego Patrona.


Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email
Życzenia Wielkanocne


Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was spokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
życzy Dyrektor oraz  Pracownicy Szkoły Podstawowej im. płk. pilota St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie.
 
Góra Grosza PDF Drukuj Email
Góra Grosza

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku.

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji

Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
W naszej szkole dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli i uczniów udało się zebrać w sumie 452,80 zł.
Magdalena Czerniak
 
 
Wyjazd do Muzeum Miasta Turku PDF Drukuj Email
Read more

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne
– wyjazd do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

W dniu 4 marca uczniowie kl. I-III uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Dzieci miały możliwość wykonania pisanki metodą wstążkową. Uczniowie świetnie się bawili, a po zakończonej pracy dumnie prezentowali swoje ozdoby. Następnie Pani przewodnik zaprosiła wszystkich na wystawę czasową pt. "Spotkania z kulturą indiańską Ameryki Północnej i Południowej". Dzieci miały okazję zobaczyć domostwo tipi, stroje wojowników, kobiet i dzieci, instrumenty muzyczne, wachlarze, zabawki i wiele innych ciekawych eksponatów. W muzeum uczniowie mieli także okazję oglądać ekspozycję poświęconą turkowskiemu dziełu Józefa Mehoffera. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na poczcie. Dzieci dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza oraz poznały zakres usług pocztowych. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do szkoły.
 
Beata Goślińska
Aneta Jesionek
Milena Mąka
Więcej…
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
 
Read more
Dzień Kobiet

W dniu 6 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie świętowaliśmy  Dzień  Kobiet. Z tej okazji chłopcy z  klasy VII i VIII prezentowali wierszyki i życzenia skierowane do wszystkich pań i dziewczynek. Wokalnie zaprezentowały się uczennice z klasy VI w utworze „ Mama ostrzegała”. Na koniec wszystkim paniom wręczono kwiaty zakupione przez Samorząd Uczniowski i odśpiewano tradycyjne sto lat. Wszystkim paniom i dziewczynkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń.


Więcej…
 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych


 


 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT

w sprawie wolnych miejsc na rok szkolny 2020/2021

w Szkole Podstawowej im. płk. pilota St. J. Skarżyńskiego
w Skarżynie

 

Działając zgodnie z § 3 Zarządzenia nr 2/2020 Wójta Gminy Kawęczyn
z dnia 20 stycznia 2020 r. informuję,
że w oddziałach przedszkolnych jest 19 wolnych miejsc i w klasie pierwszej jest 16 wolnych miejsc.

 
Sukces Amelii i Mai PDF Drukuj Email

Read more

Sukces Amelii i Mai

Uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych. Tym razem dużym sukcesem na etapie gminnym zakończył się konkurs ,,Zapobiegamy Pożarom”, w którym uczennica z klasy VI Amelia Wosiek zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI, a uczennica Maja Smak z klasy V otrzymała wyróżnienie w tejże kategorii. Obie uczennice 19 lutego 2020r. uczestniczyły w podsumowaniu eliminacji gminnych, otrzymując dyplomy oraz nagrody książkowe. Praca konkursowa Amelii awansowała do etapu powiatowego. Uczennicom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL