Aktualnosci
Dla Babć i Dziadków PDF Drukuj Email

 

Read more

Dla Babć i Dziadków

31 stycznia 2019r. w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżynie odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Babci Dziadka. W przygotowanie tego spotkania włączyły się dzieci
z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klasy I i II, panie uczące w danych oddziałach, rodzice i szkolny personel. Mili goście bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie wnuków. Na powitanie Babcie  zostały obdarowane symbolicznym tulipanem. Kochana publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje wspaniałe wnuki, które śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po części artystycznej dzieci obdarowały Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, które miały przeróżną formę. W dalszej części uroczystości
z muzyką w tle odbyła się degustacja słodkości przygotowanych przez mamy. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy, by cieszyli się dobrym zdrowiem i kochającymi wnukami.

Więcej…
 
Bezpieczne Walentynki 2019 PDF Drukuj Email

 

Akcja "Bezpieczne Walentynki 2019"

Plakat - PKD - punkty konsultacyjno-diagnostyczne

Broszura informacyjna

 
Tato, mamo – nie pij ! nie pal! PDF Drukuj Email
Read more

XIX Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” w Skarżynie

    

    W dniu 30.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Skarżynie odbyła się  XIX  edycja gminnego konkursu profilaktycznego pod hasłem „TATO, MAMO – NIE PAL! NIE PIJ!”.

Do udziału w konkursie plastycznym przystąpili uczniowie z Szkoły Podstawowej
im. M. Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Tokarach, ze Szkoły Podstawowej im. płk pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego
w Skarżynie i ze Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich.


Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Dnia 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej  im. płk pil. St. J. Skarżyńskiego  w Skarżnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości upamiętniającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki
za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy IV,V i VII  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu
i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 
Ślubowanie klasy I PDF Drukuj Email
W czwartek 25 października odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczyste ślubowanie i symboliczne pasowanie poprzedzone było częścią artystyczną w wykonaniu pierwszoklasistów oraz uczennic z klasy IV. Dekoracja oraz tematyka przedstawienia nawiązywała do barw i treści narodowych. Zarówno pierwszoklasiści, jak również ich starsi koledzy, wykazali się dużą umiejętnością recytacji
i gry iście aktorskiej. Po zakończeniu części artystycznej, ośmioro uczniów złożyło ślubowanie, po którym dyrektor szkoły pani Beata Ryśkiewicz dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. W ten sposób uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej.
Więcej…
 
Wycieczka nad morze PDF Drukuj Email

Wycieczka nad morze

W dniach 24-25 września chętni uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do  Gdańska na Westerplatte, Sopotu i Malborka. Podczas wyjazdu dowiedzieliśmy się,
że Westerplatte to miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Odwiedziliśmy cmentarz poległych w 1939r. żołnierzy polskich, Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz Wartownie.
Z Westerplatte odbyliśmy rejs statkiem do Gdańska. Po ekscytującym rejsie zwiedziliśmy Stare Miasto m.in. znakomicie oddającą niepowtarzalny charakter ulicę Mariacką, Bazylikę Mariacką, największą w Europie świątynię wybudowaną z cegły. Następnie podziwialiśmy Dwór Artusa
i Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu posiłku mimo zmęczenia udaliśmy się na pobliską plażę by podziwiać wybrzeże i morze. W Sopocie spacerowaliśmy ulicą Bohaterów Monte Casino a następnie udaliśmy się na molo – najdłuższy drewniany pomost w Europie. Zwiedziliśmy również Zamek w Malborku, dawną siedzibę Zamku Krzyżackiego. Miejsce to od 1997 roku wpisane jest na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. W Malborku obejrzeliśmy również bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu. Późnym wieczorem ze śpiewem i uśmiechem na ustach wróciliśmy do domu.

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W bieżącym roku szkolnym uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęła pani dyrektor Beata Ryśkiewicz. Szczególnie serdecznie powitała dzieci
z oddziałów przedszkolnych oraz dzieci z klasy I, które rozpoczynają nową przygodę edukacyjną. Słowa powitania skierowano do pozostałych uczniów, oraz zebranych rodziców. Powitano przedstawiciela organu prowadzącego p. Bożenę Macudzińską, która złożyła wszystkim życzenia w imieniu pana wójta Jana Nowaka i pana przewodniczącego Piotra Geblera życząc by jak najlepiej wykorzystali nadchodzący czas. Na apelu był obecny ksiądz Piotr Bamberski, który został poproszony o wspólną modlitwę i błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do klas.


 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email

Zakończenie roku szkolnego

            23 czerwca 2018 r. w  szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość swoją obecnością uświetniła przedstawicielka władz samorządowych – p. Halina Górska – Radna Gminy Kawęczyn. Zgodnie z ceremoniałem szkolnym apel rozpoczęto wstąpieniem pocztu flagowego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zgłosiła dyrektor szkoły gotowość uczniów do uroczystego zakończenia roku szkolnego. Odśpiewano hymn państwowy w pełnym brzmieniu. Nasza szkoła i jej uczniowie mogli  i w tym roku pochwalić się licznymi wyróżnieniami, nagrodami i dyplomami.

 
Światowy dzień bez tytoniu PDF Drukuj Email
Read more

Światowy dzień bez tytoniu

31 maja 2018 r. „Tytoń i choroby serca”

 

Dnia 4 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się happening  z okazji  Światowego dnia bez tytoniu. Każdego roku, w dniu 31 maja, WHO i partnerzy sygnalizują Światowy Dzień Bez Tytoniu (WNTD), podkreślając zdrowie i inne zagrożenia związane z używaniem tytoniu oraz opowiadając się za skuteczną polityką ograniczającą konsumpcję tytoniu.

Głównym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu  w 2018 roku jest "Tytoń i choroby serca". Uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w akację „Światowego Dnia bez tytoniu” i podjęli szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości wśród ogółu społeczeństwa na temat wpływu palenia tytoniu i ekspozycji na bierne palenie tytoniu na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

 

Magdalena Czerniak


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL