Aktualnosci
ZAPYTANIE OFERTOWE PDF Drukuj Email
                                                                                                                                                            
ZAPYTANIE OFERTOWE

 
Ogłoszenie - konkurs dyrektora PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenie o konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej 

im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie

plik do pobrania w formacie .pdf

 

 
Powszechne ubezpieczenie zdrowotne PDF Drukuj Email
 

Uniwersalna ochrona zdrowia to cel numer jeden WHO. Kluczem do osiągnięcia tego jest zapewnienie, że każdy może uzyskać opiekę, której potrzebuje, kiedy jej potrzebuje,
w samym sercu społeczności.

Postępy są dokonywane w krajach we wszystkich regionach świata.

Ale miliony ludzi nadal nie mają dostępu do opieki zdrowotnej. Miliony więcej zmuszone są wybierać między opieką zdrowotną a innymi codziennymi wydatkami, takimi jak jedzenie, odzież, a nawet dom.

Dlatego WHO koncentruje się na powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym na tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia, 7 kwietnia.


Więcej…
 
Dzień Św. Patryka PDF Drukuj Email
Read more
Dzień Św. Patryka
Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day) – irlandzkieświęto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, święto patronaIrlandii – św. Patryka.

Dzień Świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy w Irlandii. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.

Więcej…
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Read more
Dzień Kobiet

W dniu 8 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego Magdaleny Czerniak i nauczyciela muzyki Krzysztofa Jesionka oraz uczniów klasy VII z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Więcej…
 
„Grypa czy przeziębienie”?. PDF Drukuj Email


„Grypa czy przeziębienie”?.

ulotka informacyjna

 
Dla Babć i Dziadków PDF Drukuj Email

 

Read more

Dla Babć i Dziadków

31 stycznia 2019r. w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżynie odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Babci Dziadka. W przygotowanie tego spotkania włączyły się dzieci
z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klasy I i II, panie uczące w danych oddziałach, rodzice i szkolny personel. Mili goście bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie wnuków. Na powitanie Babcie  zostały obdarowane symbolicznym tulipanem. Kochana publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje wspaniałe wnuki, które śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po części artystycznej dzieci obdarowały Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, które miały przeróżną formę. W dalszej części uroczystości
z muzyką w tle odbyła się degustacja słodkości przygotowanych przez mamy. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy, by cieszyli się dobrym zdrowiem i kochającymi wnukami.

Więcej…
 
Bezpieczne Walentynki 2019 PDF Drukuj Email

 

Akcja "Bezpieczne Walentynki 2019"

Plakat - PKD - punkty konsultacyjno-diagnostyczne

Broszura informacyjna

 
Tato, mamo – nie pij ! nie pal! PDF Drukuj Email
Read more

XIX Gminny Konkurs Profilaktyczny „Tato, mamo – nie pij ! nie pal!” w Skarżynie

    

    W dniu 30.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Skarżynie odbyła się  XIX  edycja gminnego konkursu profilaktycznego pod hasłem „TATO, MAMO – NIE PAL! NIE PIJ!”.

Do udziału w konkursie plastycznym przystąpili uczniowie z Szkoły Podstawowej
im. M. Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Tokarach, ze Szkoły Podstawowej im. płk pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego
w Skarżynie i ze Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich.


Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Dnia 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej  im. płk pil. St. J. Skarżyńskiego  w Skarżnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości upamiętniającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki
za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy IV,V i VII  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu
i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL