Aktualnosci
Dwudziestolecie Gminnego Konkursu Profilaktycznego PDF Drukuj Email
Read more

Dwudziestolecie Gminnego Konkursu Profilaktycznego

W dniu 29 listopada laureaci XX Gminnego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem. ,,Tato , mamo - nie pij, nie pal!’’ wyjechali na wycieczkę do Ciechocinka i Torunia. Wyjazd ten był główną nagrodą powyższego konkursu, którą ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami ze wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Kawęczyn. Uczestnicy wyprawy udali się najpierw na teren Tężni z przygotowanymi transparentami, których prezentowane treści zachęcały do życia bez nałogów oraz propagowały aktywne formy wypoczynku. Spacer w Parku Zdrojowym z transparentami spotkał się z aprobatą i podziwem spacerujących tam przechodniów, którzy podziwiali przygotowaną akcję. Z przewodnikiem zwiedzono  najważniejsze zabytki Torunia (miasta wpisanego na światową listę UNESCO), min. Rynek Staromiejski, mury miejskie,  Katedrę Świętych Janów, piernikową Aleję Gwiazd. Dużo radości wywołała gra miejska ,,Odkrywcy toruńskich tajemnic’’. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a następnie przy pomocy mapy odszukiwali określone miejsca. Na zakończenie obejrzano seans w Planetarium. Późnym wieczorem uczestnicy wycieczki pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domów.

A. Dzikowska

Więcej…
 
Komputery ARiMR PDF Drukuj Email
Read more

Komputery od Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla Szkoły Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie  

W dniu 29 listopada 2019 r. miało miejsce przekazanie z rąk Pana Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Michała Zielińskiego sześciu zestawów komputerów stacjonarnych na potrzeby pracowni informatycznej. W uroczystości wzięli również udział Pan Ryszard Bartosik - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Jan Smak - Kierownik Powiatowego Oddziału Regionalnego ARiMR w Turku oraz Pan Grzegorz Dzikowski - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. płk. pilota St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie Pan Krzysztof Jesionek w imieniu społeczności szkolnej podziękował przybyłym gościom za otrzymany sprzęt, który w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy warunków nauczania i umożliwi uczniom zdobywanie przydatnych wiadomości i umiejętności informatycznych tak istotnych i niezbędnych we współczesnym świecie.

  A. Dzikowska

Więcej…
 
Ubezpieczenie dzieci i nauczycieli PDF Drukuj Email

 
„Szkoła pamięta” PDF Drukuj Email
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia PDF Drukuj Email
21 listopada 2019
Światowy Dzień Rzucania Palenia
 

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.

Tego dnia zachęcamy wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. Problem palenia tytoniu jest w Polsce wciąż aktualny.

Palenie tytoniu jest przyczyną zachorowań na choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego i krążenia. W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest powodowany przez palenie papierosów. Konsekwencje uzależnienia od tytoniu dotykają nie tylko osobę paląca, ale również jej bliskich. Bierne palenie podnosi ryzyko zachorowania na raka płuca
o jedną czwartą, zwiększa także zagrożenie rakiem krtani i przełyku. Szkodliwe jest nawet przebywanie w pomieszczeniach przesyconych zapachem dymu tytoniowego.

Odstawienie papierosów jest najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia ryzyka zachorowania, a nawet przedwczesnej śmierci z powodu chorób odtytoniowych.
Rzucenie palenia i utrzymanie abstynencji ułatwia pomoc specjalistów. Fachową pomoc
i doradztwo prowadzi Ogólnopolska Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 pod numerem 801 108 108 lub 22 211 80 15. Więcej informacji na temat rzucenia palenia można zasięgnąć również na stronie www.jakrzucicpalenie.pl.

 
11 listopada PDF Drukuj Email
Read more

Dnia 8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ten szczególny dzień należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności. W 1918 roku, 11 listopada, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy. Uczniowie szkoły recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki 
i uczucia walczących o niepodległość.  Nastąpiło także podsumowanie konkursu plastycznego dot. odzyskania przez Polskę niepodległości. Spośród wielu pięknych
i różnorodnych  prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.        Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor Krzysztof Jesionek  dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

Monika Serafińska

Więcej…
 
Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej PDF Drukuj Email

Read more

Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku
oraz na przedstawieniu ,,Dzieci z Bullerbyn”.


     14 listopada uczniowie z klasy I, II, III wspólnie z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Turku. Pierwszym punktem wyjazdu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Nasi uczniowie, po udaniu się do sali edukacyjnej ,,Ognik” i założeniu mini ubrań strażackich, uczestniczyli w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Po obejrzeniu filmików edukacyjnych obserwowali makietę domu pełniącą funkcję symulatora do demonstracji zagrożeń pożarowych. Pan strażak przekazał uczniom wiedzę, jak ustrzec się zatrucia czadem i jak się zachować w przypadku wystąpienia pożaru. W sposób bardzo obrazowy wyjaśnił do czego może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak skutecznie wezwać służby ratownicze, poznały podstawy udzielania pierwszej pomocy, zaobserwowały jak działają czujniki dymu oraz na czym polega praca dyspozytora.
Na zakończenie spotkania wycieczkowicze udali się do pomieszczeń, w których
są garażowane różne rodzaje strażackich pojazdów ratowniczych. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w MDK-u w Turku, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne ,,Dzieci z Bullerbyn”. Oglądanie spektaklu było doskonałą formą rozbudzania zainteresowań literaturą i teatrem oraz poznania pracy aktorów teatralnych. Po pobycie w Turku wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do szkoły.

Milena Mąka


Więcej…
 
Szkoła Pamięta PDF Drukuj Email
Read more

Uczniowie klasy V i VII aktywnie włączyli się do akcji „Szkoła pamięta”.
25 października 2019 r. razem z wychowawczyniami wyruszyli na pieszą wycieczkę
na cmentarz w Przespolewie. Po przybyciu na miejsce odwiedzili groby osób zasłużonych
i cenionych w lokalnej społeczności. Najwięcej czasu spędzili przy starej mogile rodziny Czyżewskich - dawnych właścicieli dóbr przespolewskich, pochodzącej z 1873 r., gdzie pozbierali liście i zapalili symboliczny znicz. Kolejne znicze uczniowie zapalili na grobach: księdza Stanisława Mrozowskiego - budowniczego kościoła w Przespolewie i kanoniera Bolesława Gałązki - uczestnika walk o Monte Cassino w czasie II wojny światowej. Uczniowie odwiedzili także groby zmarłych pracowników naszej szkoły: Śp. p. Wandy Więckowskiej - długoletniej nauczycielki geografii, przyrody, biologii i nauczania początkowego oraz zmarłej w tym roku - emerytowanej woźnej Śp. p. Marii Kowalskiej.

Więcej…
 
Ślubowanie klasy I PDF Drukuj Email
Read more

   11 października w naszej szkole nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów - rozpoczęło się uroczyste ślubowanie. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Pocztem Sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor  Krzysztof Jesionek dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk pani Anety Jesionek uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
    Następnie było mnóstwo życzeń i prezentów.  Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech.   Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Więcej…
 
Stypendium szkolne PDF Drukuj Email
Read more

26 września 2019 roku dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium ufundowane przez Towarzystwo Samorządowe oraz Radnych Gminy Kawęczyn. Uczniowie ci osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Ponadto wykazali się wieloma osiągnięciami pozaszkolnymi oraz byli finalistami różnych konkursów.

 

Gratulujemy sukcesu
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL