Aktualnosci
Góra Grosza PDF Drukuj Email
Góra Grosza

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku.

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji

Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
W naszej szkole dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli i uczniów udało się zebrać w sumie 452,80 zł.
Magdalena Czerniak
 
 
Wyjazd do Muzeum Miasta Turku PDF Drukuj Email
Read more

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne
– wyjazd do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

W dniu 4 marca uczniowie kl. I-III uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Dzieci miały możliwość wykonania pisanki metodą wstążkową. Uczniowie świetnie się bawili, a po zakończonej pracy dumnie prezentowali swoje ozdoby. Następnie Pani przewodnik zaprosiła wszystkich na wystawę czasową pt. "Spotkania z kulturą indiańską Ameryki Północnej i Południowej". Dzieci miały okazję zobaczyć domostwo tipi, stroje wojowników, kobiet i dzieci, instrumenty muzyczne, wachlarze, zabawki i wiele innych ciekawych eksponatów. W muzeum uczniowie mieli także okazję oglądać ekspozycję poświęconą turkowskiemu dziełu Józefa Mehoffera. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na poczcie. Dzieci dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza oraz poznały zakres usług pocztowych. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do szkoły.
 
Beata Goślińska
Aneta Jesionek
Milena Mąka
Więcej…
 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
 
Read more
Dzień Kobiet

W dniu 6 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie świętowaliśmy  Dzień  Kobiet. Z tej okazji chłopcy z  klasy VII i VIII prezentowali wierszyki i życzenia skierowane do wszystkich pań i dziewczynek. Wokalnie zaprezentowały się uczennice z klasy VI w utworze „ Mama ostrzegała”. Na koniec wszystkim paniom wręczono kwiaty zakupione przez Samorząd Uczniowski i odśpiewano tradycyjne sto lat. Wszystkim paniom i dziewczynkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń.


Więcej…
 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych


 


 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT

w sprawie wolnych miejsc na rok szkolny 2020/2021

w Szkole Podstawowej im. płk. pilota St. J. Skarżyńskiego
w Skarżynie

 

Działając zgodnie z § 3 Zarządzenia nr 2/2020 Wójta Gminy Kawęczyn
z dnia 20 stycznia 2020 r. informuję,
że w oddziałach przedszkolnych jest 19 wolnych miejsc i w klasie pierwszej jest 16 wolnych miejsc.

 
Sukces Amelii i Mai PDF Drukuj Email

Read more

Sukces Amelii i Mai

Uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych. Tym razem dużym sukcesem na etapie gminnym zakończył się konkurs ,,Zapobiegamy Pożarom”, w którym uczennica z klasy VI Amelia Wosiek zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI, a uczennica Maja Smak z klasy V otrzymała wyróżnienie w tejże kategorii. Obie uczennice 19 lutego 2020r. uczestniczyły w podsumowaniu eliminacji gminnych, otrzymując dyplomy oraz nagrody książkowe. Praca konkursowa Amelii awansowała do etapu powiatowego. Uczennicom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Więcej…
 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
Read more

Bal karnawałowy

Księżniczki, kowboje, wróżki, policjanci oraz wiele innych postaci zawitało 19 lutego 2020r.  do naszej szkoły, gdzie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III odbył się bal karnawałowy. Wielką atrakcją dla uczestników balu były taneczno-ruchowe zabawy oraz iluzje przygotowane przez zaproszony zespół animatorów z Myszką Miki w roli głównej. Dzieci, w otoczeniu przepięknej dekoracji, bawiły się wyśmienicie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych i ciekawych strojów.


Więcej…
 
Kocie zabawy przedszkolaków czyli wesoło obchodzimy Dzień Kota PDF Drukuj Email

Read more

Kocie zabawy przedszkolaków czyli wesoło obchodzimy Dzień Kota 
 

17 lutego obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym nietypowe święto - Dzień Kota. Dzieci zapoznały się z informacjami na temat życia i zwyczajów kotów. Wykonały prace plastyczne- kolorowały rysunek kota, które zostały wywieszone w sali. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół - wykonały opaski z uszami kotów na głowę oraz dorysowały sobie wąsy. Były też "kocie zabawy", takie jak: "Kocie polowanie"- gdzie dzieci wykonały zabawki z szablonu głowy kota i myszki łącząc je kawałkiem włóczki. Następnie odbyły się zawody, kto najszybciej upoluje myszkę. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na właściwe traktowanie zwierząt.

Więcej…
 
Ogłoszenie opieka stomatologiczna PDF Drukuj Email
 

OPIEKA STOMATOLOGICZNA

 

 

Do udzielania świadczeń z zakresu

 leczenia stomatologicznego dla uczniów

Szkoły Podstawowej

 im. płk. pilota St. J. Skarżyńskiego

w Skarżynie

 

uprawniona jest p. Marta Tomczyk, prowadząca gabinet stomatologiczny

w Kawęczynie 39c.

 

                                                           

 

Godziny pracy gabinetu:

 

poniedziałek, wtorek, środa:  8.00 - 13.00

czwartek:  14.00 - 20.00

piątek:  8.00 - 11.00

  • Przyjęcie ucznia przez lekarza dentystę wymaga wcześniejszej rejestracji telefonicznej.
  • W szczególnych przypadkach (uczeń z bólem) zgłoszenia wizyty należy dokonać najpóźniej w dniu wizyty.
  • Uczeń musi posiadać ważną legitymację szkolną.

 

 
Dzień Babci i Dziadka w Skarżynie PDF Drukuj Email

 

Read more

Dzień Babci i Dziadka w Skarżynie

„Bardzo was kochamy i życzenia z serc składamy”

       Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, o którym zawsze pamiętają uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. płk. pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie. Tradycją placówki stało się organizacja uroczystości dla babć i dziadków w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżynie. Do przygotowania spotkania włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice uczniów. Mili goście bardzo licznie przybyli na uroczystość, która odbyła się 24 stycznia 2020r. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-VIII przedstawiły ciekawy i bogaty program artystyczny, który poruszył serca ukochanych babć i dziadków. Formą podziękowania ze strony uczniów były również własnoręcznie wykonane upominki. Dodatkową atrakcją były konkursy, które dały uczestnikom i widowni dużo emocji i radości. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez niezawodne mamy. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, radości i samych pięknych w życiu chwil. Składamy również gorące podziękowania Pani B. Tobijas – prezes Skarżyńskiego Stowarzyszenia Osób z Inicjatywą oraz Panu K. Antczakowi – prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w organizacji uroczystości.

Tekst: M. Mąka

Foto A. Jesionek
 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL