Ślubowanie klasy I PDF Drukuj Email
W czwartek 25 października odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczyste ślubowanie i symboliczne pasowanie poprzedzone było częścią artystyczną w wykonaniu pierwszoklasistów oraz uczennic z klasy IV. Dekoracja oraz tematyka przedstawienia nawiązywała do barw i treści narodowych. Zarówno pierwszoklasiści, jak również ich starsi koledzy, wykazali się dużą umiejętnością recytacji
i gry iście aktorskiej. Po zakończeniu części artystycznej, ośmioro uczniów złożyło ślubowanie, po którym dyrektor szkoły pani Beata Ryśkiewicz dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. W ten sposób uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej.
Na uroczystości nie zabrakło również rodziców pierwszoklasistów, którzy przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek z tortem w roli głównej oraz wspólnie z wychowawcą zorganizowali integracyjny wyjazd do kina. W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili również: Pani Edyta Wojciechowska – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Jan Nowak – Wójt Gminy Kawęczyn, Pan Jan Tygielski – Dyrektor Rejonowego Banku Spółdzielczego w Malanowie. Zaproszeni goście złożyli pierwszoklasistom najlepsze życzenia oraz wręczyli upominki.