Światowy dzień bez tytoniu PDF Drukuj Email

Światowy dzień bez tytoniu

31 maja 2018 r. „Tytoń i choroby serca”

 

Dnia 4 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się happening  z okazji  Światowego dnia bez tytoniu. Każdego roku, w dniu 31 maja, WHO i partnerzy sygnalizują Światowy Dzień Bez Tytoniu (WNTD), podkreślając zdrowie i inne zagrożenia związane z używaniem tytoniu oraz opowiadając się za skuteczną polityką ograniczającą konsumpcję tytoniu.

Głównym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu  w 2018 roku jest "Tytoń i choroby serca". Uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w akację „Światowego Dnia bez tytoniu” i podjęli szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości wśród ogółu społeczeństwa na temat wpływu palenia tytoniu i ekspozycji na bierne palenie tytoniu na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

 

Magdalena Czerniak