VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie PDF Drukuj EmailVII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie
 W dniu 25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Malanowie odbyła się VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Celem Konferencji było promowanie zdrowego stylu życia.
Z naszej szkoły w uroczystości wzięli udział Pani Dyrektor Beata Ryśkiewicz, Pani Magdalena Czerniak - koordynator ds. Szkoły Promującej Zdrowie i  dwie uczennice Natalia Janicka i Martyna Antczak.

Konferencję rozpoczął Chór Gimnazjalny z Malanowa piosenką pt. "W moim ogródeczku". Następnie Dyrektor szkoły Pan Marek Nowicki oficjalnie przywitał wszystkich gości.
Po wystąpieniach zaproszonych gości Pani Anna Durkiewicz z Turkowskiej Unii Rozwoju przedstawiła prezentacje multimedialną o dobroczynnym działaniu kiszonej kapusty oraz
w jaki sposób zrobić przetwory bez cukru. Mottem jej przemówienia było "Zdrowie zamknięte
w słoiku". Następnie odbył się występ uczniów, który dotyczył zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Po występach zaproszeni uczniowie z poszczególnych szkół uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w lepieniu pierogów i  robieniu dekoracji z warzyw i owoców.  
W przerwie wszyscy goście mogli poczęstować się słodkimi i zdrowymi przekąskami.
Po przerwie głos zabrał dietetyk - Pan Damian Janicki, który mówił o barwnikach naturalnych zawartych w owocach i warzywach oraz  ostrzegał przed sztucznymi barwnikami z grupy E. Wystąpiła także Pani Marta Tomczyk-Groblica - pasjonatka pszczelarstwa, która opowiedziała nam o pszczołach i ich pracy przy produkcji miodu. Następnie zaproszono nas do wspólnych ćwiczeń i zabaw, które przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.
Na zakończenie wystąpił regionalny zespół pieśni i tańca "Tradycja". Po części oficjalnej  zaproszono wszystkich gości na smaczny, zdrowy  obiad. Podane Menu było bardzo bogate. Wielkim powodzeniem cieszyły się  pierogi przygotowane przez uczniów.

Podczas konferencji poznaliśmy wiele ciekawych informacji o zdrowym odżywianiu.