Biblioteka PDF Drukuj Email
Czas pracy biblioteki

Dzień tygodnia  

Poniedziałek
12:50 - 15:20

Wtorek
---

Środa
12:50 - 15:20

Czwartek
---

Piątek
7:45 - 8:45
12:40 - 13:40opiekun biblioteki

Aneta Jesionek„ KSIĄŻKI  NASZYCH  MARZEŃ”Nasza szkoła zgłosiła się do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”, który ma promować czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych dzięki doposażeniu bibliotek szkolnych w pozycje wybrane przez uczniów. Książka w szkole podstawowej spełnia bardzo ważną rolę. Od tego z jaką lekturą   uczeń zetknie się od najmłodszych lat,  zależy to, czy będzie chciał czytać  w dorosłym życiu. Książki wybierane dla uczniów szkół podstawowych powinny  rozbudzać ciekawość ucznia, wciągać, inspirować, wdrażać nawyk czytania.
Szczegółowe cele programu:

•    doposażenie biblioteki szkolnej w książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata;
•    promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych;
•    wzbogacanie oferty bibliotek szkolnych w książki wybrane przez uczniów – atrakcyjnych dla nich;
•    urozmaicanie realizacji programów nauczania przez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych;
•    rozwijanie samorządności uczniowskiej przez umożliwienie uczniom wpływu na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej.
„ KSIĄŻKI  NASZYCH  MARZEŃ 2015”

Zbiory biblioteczne


Biblioteka szkolna jest bogato zaopatrzona w różnego rodzaju zbiory. W księgozbiorze podręcznym znajdują się, m.in.: encyklopedie, słowniki, leksykony, zbiorki poezji. W dziale literatury popularnonaukowej znajdziemy książki, poradniki, przewodniki z zakresu języka polskiego, historii, przyrody czy geografii. Ciekawie prezentuje się zasób albumów malarskich oraz poświeconych wybitnym Polakom. Spośród literatury pięknej uczniowie mają duży wybór bajeczek i wierszy dla najmłodszych, baśnie, legendy, podania, opowiadania i powieści przyrodnicze, przygodowe, podróżnicze, fantastycznonaukowe, historyczne, obyczajowe. Z biblioteki korzystają uczniowie wypożyczający lektury szkolne. Biblioteka posiada również zbiory audio i audiowizualne, tj. encyklopedie multimedialne, lektury na płytach DVD i kasetach, bajki na płytach DVD, piosenki na płytach CD, płyty DVD z przyrody, geografii. Szeroki jest również zasób materiałów dydaktycznych dla nauczycieli.